ועדת האתיקה דחתה את תלונתו של גליק על אייכלר וכהן

ועדת האתיקה דחתה את הקובלנה שהגיש ח"כ יהודה גליק נגד חברי הכנסת ישראל אייכלר ואיציק כהן שקראו לו רוצח והשימו אותו בפרוץ האינתיפאדה • יו"ר ועדת העתיקה, חבר הכנסת יצחק וועקנין, כתב בהחלטה, "מדובר בהתבטאויות לא לגיטימיות"

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

וועדת האתיקה דנה בקובלנה שהגיש חבר הכנסת יהודה גליק (ליכוד) נגד חברי הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) שאמר עליו במהלך ישיבה שהתקיימה בוועדת הפנים, כי הוא (גליק) 'רוצח' ו'שופך דם'. עוד טען גליק בפני הודעה, כי אייכלר ניגש אליו במליאה ואמר לו "אני הכרזתי עליך ג'יהאד".

גם על איציק כהן (ש"ס) הגיש חה"כ גליק קובלנה, אחרי שכהן אמר בראיון לגלי צהל: "כל באינתיפאדה האחרונה קרויה על שמו של יהודה גליק. הוא תחיל את האינתיפאדה הזאת." בהמשך כינה כהן את גליק בראיון לרדיו קול חי, "הזוי".

וועדת האתיקה בראשות חה"כ יצחק וועקנין (ש"ס) החליטה שלא להעניש את חברי הכנסת. "הוועדה סבורה כי מדובר בהתבטאויות  לא לגיטימיות, והגם שהחליטה הפעם שלא לנקוט בסנקציה" כך נכתב בהחלטה. "הוועדה פונה לחברי הכנסת הנקבלים וליתק חברי הכנסת בדרישה לחדול מלכנות את עמיתם "רוצח", "שופך דם" וכינויים דומים", גם אם הם חולקים על עמדותיו מכל וכל".

השארת תגובה