בדיקות, חקירה ושופט שיובא לכלא להארכת המעצר

מיד עם נחיתתו הועבר הרב ברלנד למעצר ב"כלא ניצן", שם עבר בדיקות רפואיות וכעת הוא נחקר • בהמשך יובא למקום בצעד חריג שופט לדיון בהארכת המעצר זאת מחשש למהומות • מקורביו: "הביע שביעות רצון מחזרתו, התנהלות השוטרים הייתה למופת"

הרב ברלנד נוחת
הרב ברלנד נוחת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרשת הרב ברלנד: בשעות אלו עצור מנהיג קהילת שובו בנים, הרב אליעזר ברלנד ב"כלא ניצן", שם נחקר ויתקיים דיון בהארכת מעצרו.

     פרשת הרב ברלנד – סיקור מיוחד

מיד עם נחיתתו בארץ, נעצר הרב ברלנד על ידי אנשי המשטרה. בתחילה חשבו חסידיו כי הוא הועבר למשרד לה"ב 433 בלוד, והגיעו להפגין במקום, אלא שאז התברר כי מדובר בהסחת דעת של המשטרה, וכי הרב נלקח לכלא ניצן.

הרב ברלנד הועבר לבדיקות רפואיות, מאחר והוא אינו חש בטוב, ולאחר מכן נחקר במקום. בצעד חריג ונדיר, הוחלט במשטרה ובשב"ס להביא שופט אל הכלא, ולערוך שם את הדיון בהארכת המעצר, זאת מחשש למהומות מצד חסידיו. הדיון בהארכת המעצר יתקיים בסביבות השעה 16:00.

אשתו של הרב ובנו נחמן הגיעו אל המקום, אך לבסוף לא נפגשו עם הרב ברלנד, ועתידים לחזור בהמשך לדיון בהארכת המעצר.

במקביל, חסידיו החלו להתאסף ליד כלא ניצן, כשהם מבהירים שלא יעזבו עד שרבם ישוחרר. יחד עם זאת, בקרב הנהגת "שובו בנים" פועלים להרגיע את הרוחות, ומבהירים כי המשטרה מתנהלת בצורה ראויה. בהודעה שפרסמו מקורביו שנפגשו עמו נאמר כי "הוא הביע שביעות רצון מחזרתו ארצה".

לדבריהם, התנהלות השוטרים היתה למופת וכי הם נהגו כלפי הרב ברגישות ובאחריות בהתחשב במצבו הגופני וטלטלת הטיסה הארוכה מדרום אפריקה. בנוסף נמסר: "עוד נודע לנו, כי בכירים במשטרה הבטיחו לנהוג ברב  בזהירות המתבקשת בשל מצב בריאותו.  הרב ומקורביו מודים למשטרת ישראל על התנהלותה ביממה האחרונה".

השארת תגובה