ביתר: בהמלצת רב העיר הפורש מונה רב זמני

בעקבות פרישת הרב יעקב תופיק אביעזרי מרבנות העיר ביתר לרגל צאתו לפנסיה מינתה מועצת הרבנות הראשית את הרב מרדכי נגארי, רב העיר במעלה אדומים, לרב זמני בהמלצתו שלהרב תופיק • ראש העיר נתן גיבוי למהלך

רבה של מעלה אדומים
רבה של מעלה אדומים

מועצת הרבנות הראשית אישרה את מינויו של רב העיר מעלה אדומים, הרב מרדכי נגארי, כמי שיחתום על תעודות הכשרות והנישואין בעיר ביתר עלית כמינוי זמני עד למינוי רב בעיר.

מינויו של הרב נאגרי מגיע לאחר שרב העיר ביתר עילית, הרב יעקב תופיק אביעזרי, מסיים בסוף החודש את כהונתו ברבנות העיר עם הגיעו לגיל הפנסיה. במכתב ששיגר נח צדוק (ש"ס), יו"ר המועצה הדתית בעיר, לרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, מבקש צדוק מהרב למנות את רב העיר של מעלה אדומים כממלא מקום רב העיר במקומו של רב העיר הפורש.  "מהמידע המצוי בידינו, נהוג למנות במקרה פרישה רב עיר מרשות מקומית סמוכה, אי לכך אבקש להמליץ למנות את רבה של מעלה אדומים הרה"ג ר' מרדכי נאגרי שליט"א. מינויו בוודאי יהיה לעזר בהמשך העמידה על משמר הכשרות והדת", כותב יו"ר המעוצה במכתב.

אלא שקודם לפרסום מכתבו של צדוק קדמה דרמה קטנה. ראש העיר מאיר רובינשטיין ששמע על המינוי של הרב נאגרי, לא אהב את ההנחתה ושיגר הודעה בה הבהיר כי לא יקבל את המינוי. "ביתר הינה עיר חרדית. לא יעלה על הדעת למנות לעיר במחטף רב דת"ל, בוודאי כמורשה חתימה על כשרות ונישואין, ללא הסכמת רבני העיר וגדולי ישראל", כתב רובינשטיין. אלא שלדברי גורם בכיר בעירייה, מדובר בטעות בלבד. רב העיר ומועצה הדתית לא עדכנו את ראש העיר, ששמע על ההחלטה על המינוי הזמני רק לאחר החלטת מועצת הרבנות. רובינשטיין שלאחר זמן מה קיבל לידיו את המכתב ששיגרו במועצה הדתית וברבנות הראשית, הביע צער על כך שלא ידע מהמהלך עוד קודם לכן ואף העניק גיבוי למינויו של הרב נאגרי.

עם אישור המינוי של הרב נגארי במועצת הרבנות הראשית, בראשה עומד הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו, שיגר רב העיר הפורש הרב אביעזר תופיק מכתב תודה לרב לאו. על מכתב התודה חתומים, מלבד רב העיר, גם הרב מועלם והרב כהניאן חברי בית הדין של ביתר.

השארת תגובה