מרגלית לראה"מ על החשדות: 'הון דרכון עולם תחתון'

ח"כ אראל מרגלית נאם במליאה והפנה לראש הממשלה שאלות על החקירה נגדו • שאלות על חשדות לכאורה המיוחסות לבן משפחתו של נתניהו: "האם לבן משפחתך הוצא דרכון תחת שם אחר? האם השם מופיע במסמכי פנמה? האם לחשבון הוזרמו כספים זרים?"

החשדות נגד נתניהו: ח"כ אראל מרגלית, נאם היום במליאת הכנסת, במסגרת הצעת אי האמון של המחנה הציוני, ותקף את ראש הממשלה נתניהו, על רקע החקירה בעניינו, והתמקד בחשדות המיוחסים לכאורה לבני משפחתו של נתניהו.

"פרשת הון-דרכון-עולם תחתון בטח יקראו לזה עוד מעט." העיר מרגלית ואמר: "לפי אותם פרסומים זרים הסיבות בגינן מתנהלת נגדך חקירת משטרה הן מאוד חמורות. תוכל, בבקשה, אדוני לומר לנו האם לבן משפחתך הוצא דרכון תחת שם אחר? האם אותו שם מופיע במסמכי פנמה? האם אותו בן משפחה מחזיק בחשבון בפנמה? האם נכון שלאותו חשבון הוזרמו כספים זרים? האם יש אמת בפרשת הון דרכון עולם תחתון? והאם זה קשור לחקירות באזהרה שעובר כעת ראש הסגל שלך?"

מרגלית תקף את רה"מ והאשים אותו בהסתה מכוונת: "עומק ההסתה כעומק החקירה, עומק השיסוי כעומק הצ'ק בלי הכיסוי – בכל פעם שנפתחת חקירה, רה"מ מסכסך. משסה ימנים בשמאלנים, יהודים בערבים, דתיים בחילוניים, ספרדים באשכנזים, מרכז בפריפריה. כאחרון הטוקבקיסטים אתה מוציא תגובות שכל מטרתן היא לגרום לנו לשנוא אחד את השני. לנעוץ אחד בשני סכינים ושיניים, אתה לא רוצה עם-אתה רוצה דם.

"אדוני, היה לנו כבר ראש ממשלה אחד שנכנס לכלא. אני חרד מזה שיהיה עוד רה"מ שייכנס לכלא בגלל ענייני כספים או הלבנת הון, זה לא ראוי ומאוד מסוכן לנו, כחברה, כמדינה. ורה"מ שמקבל כסף מנוכל, שעורכי הדין שלו פתחו לנוכל הזה, מימרן, חברה זה לא צחוק. הרי מימרן הלבין כספים והעביר אותם לישראל. האם יכול להיות שהחברה הזאת שימשה להלבנת כספים כפי שהוכח בהרשעה שלו בצרפת?!

"אדוני ראש הממשלה – הרי 90 אחוז מהזמן שלך כרגע מוקדש לענייני החקירות. חקירות שלך, של משפחתך. אי אפשר לנהל ככה מדינה, בקושי נותר לך זמן כדי לסכסך בינינו 24 שעות ביממה. וכשלך אין זמן, אדוני ראש הממשלה , גם לשר הכלכלה אין זמן, וגם לא לשר החוץ, ושלא נדבר על שר התקשורת. כי שר התקשורת, ושר הכלכלה ושר החוץ כולם בחקירות, וכולם מאד מאד עסוקים עכשיו. ושלא נטעה – אין כאן בדיקה משטרתית. בדיקות יש בקופת חולים. כאן מדובר בחקירה.

"אנו  מגישים אי אמון בממשלה שהולכת והופכת לחברת קבלן לשיסוי ולהסתה.  כי הכי גרוע, כולנו מבינים שכשהחקירות ילכו ויסתבכו, ומלאי ההסתה ייגמר, אדוני ראש הממשלה, אתה תגרור אותנו למלחמה. אולי אז נקרא לה: "מלחמת שלום המימרן".

השארת תגובה