קורן: "לא בטוחה שהחייל אלאור עזריה זוכה למשפט הוגן"

חברת הכנסת החברה בועדה למינוי שופטים הטילה ביקורת בבית המשפט הצבאי והאשימה: "אני לא בטוחה שהוא זוכה למשפט הוגן. אם לא היתה שם מצלמה בזירה, הוא היה זוכה למשפט הוגן וצריך היה לבצע חקירה ראויה יותר"

אלאור אזריה, החייל שירה במחבל שנוטרל בחברון (צילום: פייסבוק)
אלאור אזריה, החייל שירה במחבל שנוטרל בחברון (צילום: פייסבוק)

במושב הפתיחה המרכזי של כנס הקיץ של לשכת עורכי הדין באילת בנושא "השימוש בתקשורת להפעלת לחץ על שופטים", התייחסה חברת הכנסת נורית קורן מהליכוד למשפטו של החייל היורה מחברון, אלאור אזריה: לא בטוחה שהוא זוכה למשפט הוגן".

קורן הוסיפה, השופטים פוחדים מתיקים רגישים, "אני כחברה בוועדה למינוי שופטים יודעת שלצערי ישנם שופטים מאויימים, חוששים מהשיימינג שיעשו להם בתקשורת ולכן הם פוחדים לקבל תיקים רגישים". כאמור, קורן האשימה את מערכת המשפט במשפטו של אזריה, "אני לא בטוחה שהוא זוכה למשפט הוגן. אם לא היתה שם מצלמה בזירה, הוא היה זוכה למשפט הוגן וצריך היה לבצע חקירה ראויה יותר".

עורך הדין אילן כץ, אחד מסניגוריו של החייל, אמר בכנס: "התביעה הצבאית מנהלת קמפיין כבר בשלב החקירה ולראייה, המח"ט שלו התראיין במסגרת כתבה גדולה עם מח"טים אחרים והתבטא בה נגד מעשהו של החייל". למרות הקמפיין של התביעה ודברי קורן, טען כץ, "למרות הכל, אני לא חושב שלתקשורת יש השפעה לחומרת הענישה מצד השופטים".

ח"כ חיליק בר (המחנה הציונ י) אמר- "אם נחשוב שכל קמפיין תקשורתי ישפיע על שופטים ולא נאמין בהם, אז האשמים יקחו יח"צנים במקום עורכי דין, נבטל את מערכת המשפט ונקבל הכרעות באמצעות sms כמו בכוכב נולד".

השארת תגובה