סלומינסקי: "נתקן את הרכב בית המשפט העליון"

בכנס לשכת עורכי הדין באילת תקף יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט: "בית המשפט העליון נותן משמעות הפוכה לחוקים והופך להיות מחוקק, מה שנראה בעיניו לא ראוי הופך משום מה ללא חוקי" • טיבי: "אני בעד התערבות של בג"ץ בהחלטות של כנסת שבה מחוקקים אנטי דמוקרטים"

ניסן סלומינסקי. צילום: הכנסת
ניסן סלומינסקי. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במושב הפתיחה של כנס הקיץ של לשכת עורכי הדין, תקף יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט את בית המשפט, "מה שנראה בעיניו לא ראוי הופך ללא חוקי". מנגד, דווקא חבר הכנסת אחמד טיבי עמד להגנת בג"ץ.

"המטרה שלנו כיום היא להביא לבית משפט עליון יציב ומאוזן ולא כמו מה שהיה. אנחנו לא רוצים רק בוגרי מרחביה אלא גם מהפריפריה שתייצג את ישראל באמת. אנחנו נתקן את בית המשפט" ,כך אמר יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט ניסן סלומינסקי במושב הפתיחה שהתקיים היום (חמישי) של כנס הקיץ של לשכת עורכי הדין באילת.

ח"כ סלומינסקי אף הביע תרעומת על התערבות בג"ץ בעבודת חקיקת הכנסת,  "לפעמים אני מחוקק חוק לצורך מטרה מסויימת, ולאחר שהוא מגיע לבג"ץ בית המשפט העליון נותן לו משמעות הפוכה והופך להיות מחוקק. בית המשפט נטל על עצמו את הזכות לבטל מינויים. מה שנראה בעיניו לא ראוי הופך משום מה ללא חוקי".

חבר הכנסת אחמד טיבי דווקא הגן על בג"צ: "אני בעד התערבות של בג"ץ בהחלטות של כנסת שבה מחוקקים אנטי דמוקרטים, כמו שעושה הכנסת הנוכחית וכמו שעשתה הכנסת הקודמת".

חבר הכנסת אחמד טיבי אף דחה את הטענות כי בית המשפט שמאלני, "טוענים שבית המשפט העליון הוא שמאלני אבל הוא אישר הריסת בתים, אישר הפקעת קרקעות ואישר גירוש. לא זכור לי אפילו מקרה אחד שבו בג"ץ ביטל החלטה על הריסת בית של פלסטיני. מקסימום הוא עיכב בשבוע שבועיים. למרות כל זאת, דווקא אנחנו מוצאים את עצמנו מגינים עליו מפני מתקפות אנשי הימין ומצד אלו שמאיימים לעלות עליו עם D9".

 

השארת תגובה