הקלה בקריטריונים למספר ילדים במעונות

הגבלת מספר הילדים במעונות יום הותירה הורים רבים בלי סידור ראוי לילדיהם, בעקבות פניית חבר הכנסת יעקב אשר למשרד הכלכלה, שינה המשרד את הקריטריונים והקל את הקריטריונים במספר הילדים למעון

מעון יום של נעמת בעיר רמלה   (צילום ויקיפדיה)
מעון יום של נעמת בעיר רמלה (צילום ויקיפדיה)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משרד הכלכלה הודיע על הקלות בקריטריונים למספר הילדים במעונות היום, כדי לאפשר לילדים נוספים להתקבל למעון, זאת הודות לפעילותו של ח"כ יעקב אשר למען תוספת מקומות לילדים במעונות היום ברחבי הארץ.

המחסור החמור במסגרות למעונות הילדים, מוכר לאימהות רבות הממתינות בתור לקבלת תשובה חיובית לקבלת ילדיהן למעון. המחסור נוצר עקב מחסור במעונות יום, כשבשנתיים האחרונות מצטרף לכך ההחמרה בקריטריונים באופן המגביל את מספר הילדים בכל כיתה, על פי פרמטרים שונים, זאת מבלי להתחשב בביקוש הקיים למעונות ילדים לעומת ההיצע בפועל באותה עיר.

בעקבות כך, מעונות היום נאלצו להשיב להורים רבים בשלילה, שכן אין באפשרותם לתת מענה בשל כך שהקריטריונים לא מאפשרים קליטת ילדים נוספים. המחסור בולט במיוחד ברשויות החרדיות, שם יש מאות ילדים הנמצאים ברשימת המתנה להתקבל למעונות היום, ומנגד אין תכנון למעונות נוספים כדי לתת מענה לאותם ילדים שאין להם מקום במעונות הקיימים.

ח"כ אשר התריע בפני משרד הכלכלה, כי מצב זה יוצר חסם לאימהות לצאת לעבודה כשאין סידור הולם לילדיהם או לחלופין מאלץ אותן לפנות לפתרונות חלופיים ללא פיקוח ובקרה. בעקבות פעילותו של  אשר ובהשתדלותו של מר נתאנל איזק, ראש מטה שר הכלכלה, נערכה פגישה בלשכתו של ח"כ אשר בה השתתפו גב' מיכל צוק, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה, יחד עם בכירי האגף למעונות יום ומשפחתונים.

לאחר בחינת הדברים הודיעו היום (רביעי) במשרד הכלכלה, כי לאחר בחינה מחודשת ניתנת הוראה על הקלה בהנחיות תפוסת המעונות, באופן שמעונות יוכלו לקבל ילדים נוספים. ההנחייה קובעת שיהיה אפשר להגדיל את מספר הילדים במעון בכפוף להגדלה במספר המטפלים מ-2 לשלושה.

יצויין, כי במקביל מתנהלים בימים אלו משא ומתן עם משרד האוצר על תוספת תקציב לפתרון מצוקת המשפחתונים, המו"מ מתנהל בהשתדלותו של ח"כ משה גפני יו"ר ועדת הכספים וח"כ יעקב אשר הפועלים להוספת 450 משפחתונים כבר לשנה"ל הקרובה.

השארת תגובה