פיטורי עובדי המועה"ד • "מישהו חושק בתפקיד"

בעקבות מעצר וחקירת חמישה עובדי המועצה הדתית בירושלים, שלח נציב שירות המדינה מכתב בו הוא מודיע על פיטורם • עו"ד בכיר ל'כל הזמן': משהו כאן לא מריח טוב צריך לבדוק מי חושק בתפקיד הזה"

מועצה דתית ירושלים. צילום: דוברות המועצה הדתית ירושלים
מועצה דתית ירושלים. צילום: דוברות המועצה הדתית ירושלים

יומיים לאחר הפשיטה המשטרתית על בתיהם ומשרדיהם של עובדים בכירים במועצה הדתית בירושלים, הרוחות עדיין סוערות.

כזכור, בתחילת השבוע פשטו חוקרי משטרת ישראל, בשעות הבוקר של יום ראשון על בתיהם של חמישה מעובדי המועצה הדתית בירושלים בחשד להונאה, מרמה והפרת אמונים. השוטרים שעצרו את החמישה, החרימו מסמכים, מחשבים וציוד.

הפשיטה על מחלקת הכשרות של המועצה הדתית ירושלים הגיעה לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה נחקרה התנהלות בכירים במחלקה ומשגיחי הכשרות שעבדו בה. כעת עם מעבר חקירת המשטרה מסמויה לגלויה בוצעו המעצרים וחמישה מעובדי המועה"ד נלקחו לחקירה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם סיומה של חקירה סמויה שהתנהלה במשטרת ירושלים, ביצעו הבוקר חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים חיפושים עפ"י צו של בית המשפט בבתיהם של מספר עובדי המועצה הדתית בירושלים וכן במשרדי המועצה הדתית.

יממה לאחר מעצרם דרשה נציבות שירות המדינה להשעות את חמשת העובדים הבכירים, ונציב שירות המדינה שיגר מכתב לעובדים בו הוא מודיע להם על אפשרות ההשעיה מתפקידם. החמישה מכהנים בתפקידים בכירים במועצה הדתית, והשעייתם עלולה להוביל לכך שרוב פעילותה של המועצה הדתית תושבת.

בשיחה עם 'כל הזמן' מבהיר עו"ד בכיר, כי התנהלותה של נציבות המדינה לכאורה אינה כחוק: "לפתוח תיק פלילי ניתן לפתוח על כל אחד שרק רוצים. הבהילות הזאת של נציבות המדינה ששיגרה מכתבים מהסוג הזה לעובדים הבכירים לא ברורה אני לא מבין איך בן אדם נמצא רק בתחילת החקירה וכבר בנציבות רוצים להשעות אותם". עורך הדין מוסיף ואומר ל'כל הזמן': "משהו כאן לא מריח טוב צריך לבדוק מי חושק בתפקיד הזה. פיטורם של אותם עובדים בכירים פירושה קריסתה של המועצה הדתית".

השארת תגובה