ראש הממשלה הסכים: ועידה אזורית עם אבו מאזן

יממה אחרי ביקורו של שר החוץ המצרי בישראל הביע ראש הממשלה בנימין נתניהו נכונות להשתתף בוועידת פסגה משולשת בקהיר עם אבו מאזן והנשיא המצרי עבד אל־פתח א־סיסי • לשכת נתניהו: מוכנים למו"מ ישיר, דו צדדי ובלי תנאים מוקדמים

ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)
ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)

יממה אחרי ביקורו של שר החוץ המצרי בישראל הביע ראש הממשלה בנימין נתניהו נכונות להשתתף בוועידת פסגה משולשת בקהיר עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן והנשיא המצרי עבד אל־פתח א־סיסי כך דיווחה הערב (שני) רשת אל-ערביה.

על פי הדיווח, בפגישה שקיים אתמול נתניהו עם שר החוץ המצרי, סאמח שוכרי, טען האחרון כי המשכיות הסטטוס קוו בלתי אפשרית, וכי מצרים תומכת בפתרון שתי המדינות שתשרת את היציבות במזרח התיכון. אולם, חרף הדיווח באל-ערביה, בזירה הפלסטינית מתגברת ההערכה שביקורו של שוכרי בירושלים לא התמקדה בסוגיה הפלסטינית ובתהליך המדיני, אלא בסוגיות שמטרידות יותר את קהיר ונוגעות להתפתחויות אזוריות כשבין היתר מדובר בהשלכות הפיוס הטורקי-ישראלי על רצועת עזה והמגעים שמנהלת ישראל עם מדינות באפריקה. פקיד פלסטיני בכיר אף העריך כי את מצרים מטרידות ההשלכות שיהיו להתפתחויות אלה על הנעשה בחצי האי סיני ועל היחסים הכלכליים והאסטרטגיים של ישראל

כזכור, במהלך ישיבת סיעת הליכוד השבועית התייחס ראש הממשלה בנימין לנתניהו לביקור שערך אתמול שר החוץ המצרי ואמר : "נועדתי אתמול עם שר החוץ של מצרים סאמח שוכרי. שוחחנו ארוכות על שורת נושאים בעלי חשיבות עליונה למדינת ישראל, גם נושאים שקשורים באזור, בקידום השלום והיציבות, גם בינינו לבין הפלסטינים וגם מול מדינות אחרות. אני חושב ששיתוף הפעולה הזה עם מצרים זה נכס ביטחוני ובינלאומי למדינת ישראל. זאת הפעם הראשונה בה שר חוץ מצרי מבקר במדינת ישראל מזה 9 שנים. זה גם מסמל התקרבות חשובה בין ישראל למצרים, כשאנחנו מסתכלים על האזור, האתגרים וההזדמנויות."

בלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה: "בין אם הדבר נדון ובין אם לא, וישראל אומרת תמיד כי היא מוכנה למשא ומתן ישיר, דו צדדי ובלי תנאים מוקדמים‎".

השארת תגובה