עיתונאי 'הארץ' העיד – והרשעת היח"צן הימני בוטלה

שופטת בית המשפט השלום בת"א ביטלה את הרשעתו של איש היח"צ הימני אלחנן גרונר, שהורשע בהסגת גבול של פרקליט המדינה שי ניצן במהלך מחאה • בין המסמכים המרכזיים שהציג עורך דינו איתמר בן גביר – מסמך של העיתונאי חיים לוינסון התומך בגרונר

9nyUHpjW
9nyUHpjW
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שופטת בית משפט השלום בתל אביב הדסה נאור, ביטלה בשבוע האחרון את הרשעתו של איש היח"צ הימני, אלחנן גרונר מכתב אישום שהוגש נגדו כאשר מחה נגד פרקליט המדינה שי ניצן.

נגד גרונר הוגש כתב אישום שייחס לו עבירות של איומים העלבת עובד ציבור והסגת גבול ובמהלך המשפט ביקשה הפרקליטות להוסיף גם אישום של פגיעה בפרטיות. נטען כי גרונר הגיע לביתו של שי ניצן והטיח בו אמירות קשות לעיני ילדיו.

כזכור השופטת נאור זיכתה את גרונר ממירב העבירות אך קבעה כי גרונר יורשע בעבירה של הסגת גבול. בשלב הטיעונים לעונש טען עו"ד איתמר בן גביר כי יש לבטל את ההרשעה בין היתר היות וגרונר זוכה ממירב האישומים, האירוע הוא ברף הנמוך ואם
לא היה מדובר בשי ניצן איש לא היה מגיש כתב אישום.

במסגרת הטיעונים נשלח גרונר לקבלת תסקיר מבחן שהמליצה אף היא לביטול ההרשעה והשופטת קיבלה את הטענות וההמלצה וקבעה בין היתר כי העובדה שלא נפתחו לנאשם תיקים נוספים, העובדה כי לא מדובר בעבירה ברף הגבוה, והעובדה כי מאז לאירוע
ועד היום עברו שבע שנים בהם לא נפתחו נגד גרונר תיקים, יש בה כדי להוביל לקבלת עמדת ההגנה ולהימנע מהרשעתו של גרונר בפליליים.

מעניין לציין כי אחד המסמכים המרכזיים שהציג בן גביר בבית המשפט, והוביל לביטול ההרשעה, הוא מסמך שכתב העיתונאי חיים לוינסון מ'הארץ', ובו תמך בביטול ההרשעה לגרונר.

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אני מרוצה מכך שבית המשפט לקח את האירוע בפרופורציה הנכונה, וחרף העובדה שמדובר בשי ניצן החליט להימנע מהרשעת מרשי".

השארת תגובה