חמישה עצורים בפשיטה על המועה"ד בירושלים

חמישה עצורים הבוקר בפשיטת המשטרה על המועצה הדתית בירושלים • החמישה נעצרו בחשד להונאה, מרמה והפרת אמונים • החקירה התנהלה עד כה כסמויה והבוקר, עם מעצר עובדי המועה"ד, הפכה לגלויה • במשרד הדתות סירבו להגיב

מועצה דתית ירושלים. צילום: דוברות המועצה הדתית ירושלים
מועצה דתית ירושלים. צילום: דוברות המועצה הדתית ירושלים

חוקרי משטרת ישראל פשטו הבוקר על בתיהם של חמישה מעובדי המועצה הדתית בירושלים בחשד להונאה, מרמה והפרת אמונים. השוטרים שעצרו את החמישה, החרימו מסמכים, מחשבים וציוד.

הפשיטה על מחלקת הכשרות של המועצה הדתית ירושלים מגיעה לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה נחקרה התנהלות בכירים במחלקה ומשגיחי הכשרות שעבדו בה. כעת עם מעבר חקירת המשטרה מסמויה לגלויה בוצעו המעצרים וחמישה מעובדי המועה"ד נלקחו לחקירה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם סיומה של חקירה סמויה שהתנהלה במשטרת ירושלים, ביצעו הבוקר חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים חיפושים עפ"י צו של בית המשפט בבתיהם של מספר עובדי המועצה הדתית בירושלים וכן במשרדי המועצה הדתית.

"כמו כן נעצרו/עוכבו לחקירה 5 חשודים להם מיוחס עבירות הונאה ומרמה והפרת אמונים במסגרת עבודתם במועצה הדתית. במהלך החיפושים נתפסו מסמכים מחשבים וציוד מדיה.

"בשלב זה ועפ"י התפתחות החקירה תתקבל החלטה בעניין המשך מעצרם".

במשרד הדתות סירבו להגיב ל'כל הזמן' בנוגע להתפתחויות האחרונות ומסרו: "במשרד לשירותי דת בודקים את הנושא מול הגורמים הרלוונטיים.
אין לנו עדיין התייחסות".

השארת תגובה