נעצרה משפחה שעשקה קשישים באופן שיטתי

המשטרה עצרה כמה קרובי משפחה מהישוב שלומי, החשודים כי הונו עשרות קשישים על פי החשד הם התחזו לחברות ונותני שירותים בעיקר בתחום סינון המים, וגבו עשרות אלפי שקלים על החלפות ושידרוג חלקים המשטרה קוראת לציבור להתלונן

663f354a-4fec-4d36-b4e6-8e939af3fa2d
663f354a-4fec-4d36-b4e6-8e939af3fa2d

מפלג ההונאה של מחוז צפון בשיתוף עם רשויות המס עצרו היום בני משפחה מהישוב שלומי, החשודים כי עשקו קשישים באופן שיטתי במהלך השנים האחרונות. החשודים פעלו במסווה של 6 חברות שונות שמכרו שרותים ומוצרים שונים לקשישים ברחבי הצפון.

החקירה החלה לפני כשלושה חודשים, לאחר שאנשי מפלג ההונאה זיהו מאפיינים דומים במספר תלונות שהוגשו בתחנות משטרה שונות ברחבי הצפון, גביית עדויות מהקורבנות הביא לחשיפת מקרים נוספים באותם ישובים שכלל לא דווחו.

החשודים היו מציעים לקשישים רכישת ציוד כל שהוא, במרבית המקרים, סנן מים. גובים תשלומים מופרזים וממשכים ומחייבים את הקשישים בחיובים שונים בתמורה לאחריות ושידרוגים. תשלומים שהגיעו פעמים רבות לסכומים של 70-80 אלף שקלים ובמקרים קיצוניים עד 130 אלף שקלים לקשיש. עוד היו מבצעים החשודים שימוש בפרטי כרטיסי האשראי של הקשישים לשימושם הפרטי כגון בתי מלון תשלומי חשמל ועוד.

החשודים נעצרו, ונתפס רכוש שהיה ברשותם: כלי רכב, טרקטורון וכסף במזומן. את מרביתו השיגו כפי הנראה מעושק הקשישים. החקירה ממשיכה ומתנהלת וצפויות תפיסות נוספות של רכוש.

עד כה מוכרים כ-15 מקרים בהם בוצעה הונאה של קשישים. הערכה כי מספר הקורבנות גבוה בהרבה.

המשטרה מבקשת:  אם נפגעתם או ידוע לכם על מקרה דומה, אנא פנו לתחנת המשטרה הקרובה ומיסרו את המידע. שמות החברות שבהם פעלה המשפחה: "מיקרוליין", "H2O4life", "פמה", " פלס ומים", "פאלס חומרי בניין", "הדברת נטו".

השארת תגובה