שר החוץ המצרי יגיע לישראל וייפגש עם נתניהו

שר החוץ המצרי סאמח שוכרי יגיע היום אחר הצהריים לישראל וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך אישר הבוקר פקיד בכיר בירושלים • מדובר בביקור ראשון של שר חוץ מצרי בישראל מזה תשע שנים

נשיא מצרים א-סיסי
נשיא מצרים א-סיסי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר החוץ המצרי סאמח שוכרי יגיע היום (ראשון) אחר הצהריים לישראל וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך אישר הבוקר פקיד בכיר בירושלים. מדובר בביקור ראשון של שר חוץ מצרי בישראל מזה תשע שנים. לפני שבועיים ביקר שוכרי ברמאללה ונפגש עם הנשיא הפלסטיני .

מקורות דיפלומטיים מצרים אמרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי קידום תהליך השלום יהיה הנושא המרכזי עליו ידון שוכרי עם נתניהו. לפי הדיווח, שוכרי יביא עמו הצעות מצריות לגבי קידום התהליך וידגיש כי יש לפעול לקידום יוזמת השלום הצרפתית וכן יוזמתו של הנשיא המצרי א-סיסי.

על פי הפרסום ב'הארץ', שוכרי מגיע לירושלים בשליחותו של נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי. לפני כמה חודשים נשא א-סיסי נאום שבו קרא לכל המפלגות בישראל להתאחד סביב סוגיית קידום השלום עם הפלסטינים וקרא למדינות ערב להתגייס כדי לקדם את תהליך השלום.

נאומו של א-סיסי היה חלק ממהלך בו היה מעורב גם ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, המשמש כיועץ אישי של הנשיא המצרי. בלייר ניסה באותה תקופה לגבש יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג יוזמה מדינית אזורית שסביבה ניתן יהיה להקים ממשלת אחדות בישראל בהשתתפות "המחנה הציוני".

המהלך עלה על שרטון עקב החלטתו של נתניהו שלא להיענות לדרישות "המחנה הציוני" בנושא המדיני במהלך המשא ומתן הקואליציוני שנוהל ולהעדיף לצרף לממשלה את מפלגת "ישראל ביתנו" ולמנות את אביגדור ליברמן לשר הביטחון.

מאז הרחבת הממשלה אמר נתניהו כמה פעמים כי הוא מעוניין לקדם מהלך מדיני אזורי. הוא אף העלה את הנושא במהלך פגישתו עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי ברומא לפני שבועיים. נתניהו אף הבהיר למצרים בערוצים דיפלומטיים מאז צירופו של ליברמן לממשלה כי הדבר לא מפחית ממחוייבותו ליוזמתו של נשיא מצרים ומרצונו לקדם את הסוגיה.

השארת תגובה