מרגלית לועדת חו"ב: פרסמו את הדו"ח על 'צוק איתן'

מחר ימלאו שנתיים לצוק איתן, אך ועדת חוץ וביטחון טרם פרסמה את הדו"ח העוסק בכשלי המבצע, למרות שכבר קיימה 87 דיונים בעניין • חבר הכנסת אראל מרגיל פנה לועדה: "נראה שהממשלה לא רוצה להגיע לחקר האמת"

אראל מרגלית צילום יח"צ
אראל מרגלית צילום יח"צ

שנתיים לסיום מבצע צוק איתן: מחר (שישי) ימלאו שנתיים לתחילת מבצע 'צוק איתן'. במלחמה שנערכה כ-50 ימים נמצאו כשלים צבאיים ומדיניים רבים, אך הוועדה העוסקת בכשלים עדיין לא פרסמה את הדו"ח בעניין.

בעקבות כך, פנה היום חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) ליו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר (הליכוד) בדרישה לחדש את הדיונים שהופסקו ולהביא לפרסום דו"ח הועדה על כשלי מבצע צוק איתן. "אינטרסים פולטים של ראש הממשלה מונעים מהועדה לחדש הדיונים ופרסום דוח אליו התחייבה כבר לפני שנתיים – לא ניתן לרה"מ להשתיק ולשתק את ועדות הכנסת – זו חובתנו לציבור ולמשפחות השכולות בפרט", כתב מרגלית בפנייה.

כזכור, לאחר מבצע 'צוק איתן' מסרה ועדת החוץ וביטחון , אז בראשות זאב אלקין, כי תגבש ותפרסם דו"ח על כשלי צוק איתן. מאז התקיימו 87 דיונים, עם גורמי מקצוע, מומחים והמשפחות השכולות אך הדוח מעולם לא פורסם.

"אנו מציינים היום שנתיים למבצע "צוק איתן" ונראה שהממשלה לא רוצה להגיע לחקר האמת, על הכשלים המבצעיים והמדיניים כאחד, שכולנו היינו עדים להם" אמר ח"כ אראל מרגלית. חבר הכנסת הוסיף: "נציגי המשפחות השכולות כבר התייאשו מממשלת ישראל, וזו חובתנו ככנסת וכנבחרי ציבור לדאוג שהדוח הזה ייצא לאור". באשר לסיבות לאי פרסומו והעיכובים הרבים בהגשתו , טוען מרגלית כי "רה"מ מנסה להסתיר את שקרה בצוק איתן, לצערי אינטרסים פוליטיים השתלטו על ועדת החוץ וביטחון שאמורה לפקח על מדיניות הביטחון של הממשלה. לא ניתן לרה"מ לשתק ולהשתיק את הכנסת- זו חובתנו לציבור ולמשפחות השכולות בפרט".

השארת תגובה