הגבעה הצרפתית: התנכלות לגן ילדים חרדי בשכונה

סיעת התעוררות בירושלים מבקשת לבטל 'אישור שימוש חריג' שניתן לגן ילדים חרדי בגבעה הצרפתית, למרות שבוועדה המקומית שמעו את תלונות המתנגדים ואישרו את השימוש • פיני עזרא ל'כל הזמן': "כל עוד שהעיריה לא בונה גני ילדים חרדים אין מנוס מפתיחת גנים בבניינם פרטיים"

גן ילדים. אילוסטרציה. (צילום: ויקיפדיה)
גן ילדים. אילוסטרציה. (צילום: ויקיפדיה)

מאבקי החרדים חילונים בירושלים נמשכים: גן חרדי הממוקם בבניין מגורים בשכונת 'הגבעה הצרפתית' בירושלים נמצא בעין הסערה, זאת לאחר שזכה לקבל 'אישור שימוש חורג' זאת למרות התנגדות חלק מהדיירים בבניין.

מחר בשעות הבוקר, צפויה המועצה לקיים דיון בדרישת סיעת 'התעוררות', המבקשת לבטל את 'אישור שימוש חורג' שניתן לגן החרדי, זאת למרות שבוועדה המקומית שמעו את טענות המתנגדים ואישרו את השימוש החורג. במידה והצעתו של סגן ראש העיר עופר ברקוביץ תתקבל, תהייה לכך משמעות רבה, בשל העובדה שכל עשרות ילדי הגן יזרקו לרחוב וללא מקום לימודים לשנה הבאה. מדובר בדיון ערר על החלטת הוועדה המקומית, דיון שיתקיים במליאת מועצת העיר ובשל כך לכל חבר מועצה יש אצבע בדיון. בכדי להסיר את ההצעה אותה יזם ברקוביץ, נדרש רוב חרדי ושיתוף פעולה מלא בין החברים.

חבר מועצת העיר פיני עזרא (ש"ס) אומר, "גני ילדים הם מחוץ למשחק". לדבריו, "כל עוד והעירייה לא בונה גני ילדים חרדים כפי הנדרש, אין מנוס מאישור פתיחת גנים במיקומים מעין אלו כפי שנהוג בכל רחבי העיר ירושלים".

מנגד אומר יו"ר התעוררות עופר ברקוביץ ל'כל הזמן', אם המליאה תאשר את הבקשה, לא תוותר לתושבים ברירה מלבד פנייה לבית המשפט: "אין שום רדיפה דתית, הדיון מתקיים מכיוון שהעירייה ואגף החינוך החרדי החליטו לפתוח גן בחצר בית, תוך פגיעה בזכויות קניין של רוכשים פרטיים. זו עבירה על החוק ופגיעה בזכויות הקניין, זה לא עניין של חרדים וחילונים זה עניין של אישורי מוסדות. זה לא יכול לקרות בחצרות ולא על ראשם של תושבים. הגיעו מספר תושבים מהבניין שלא יודעים כיצד לנהוג, ואם הוועדה לא תקבל החלטה אחרת יגישו תביעה לבית המשפט. החצר אינה שייכת לבעל הדירה שמשכיר את הדירה לגן, העירייה אמורה לדאוג לכל ילדי העיר, אך אין זה אומר שצריך לדרוס את תושבי הבניין", אמר ברקוביץ.

השארת תגובה