רשות המסים: 12% מהמלכ"רים בי-ם לא רשמו הכנסות כדין

במהלך בדיקה מדגמית של רשות המסים על עמותות ומוסדות ללא כוונות רווח, נמצאו תרומות והכנסות שלא דווחו• בעמותה המקיימת מפגשים בין יהודים וערבים, לא נרשמה תרומה של כ- 197,000 שקלים • בעמותה המנהלת גני ילדים ותלמוד תורה לא נרשמו 61,000 שקלים

כסף
כסף

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בירושלים בדגש על עסקים בעלי מחזור גבוה ומלכ"רים (מוסד ללא כוונת רווח). במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה ירושלים 3, ערכו אנשי יחידת ניהול ספרים 95 ביקורות בעסקים ובמלכ"רים, מהן עולה כי 12% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

במשרד לראיית חשבון והנהלת חשבונות מצאו מבקרי הרשות כי החל מחודש אוגוסט 2013 לא נרשמים הכנסות בספרי העסק. כמו כן, בכספת, שנפתחה לבקשת המבקרים נמצאו 215 צ'קים דחויים בסכום כולל של כ- 190,000 ש"ח שלא נרשמו בספרים. מנהלת המשרד טענה "אני רושמת את הצ'קים רק במועד הפירעון, אתקן את הטעויות". בביקורת שנערכה בעמותה המספקת קורסי גישור ומקיימת מפגשים בין יהודים וערבים, נמצאה תרומה לא רשומה על סך- 197,000 ש"ח. מנהל החשבונות טען: "חזרתי מחופשה לפני מספר ימים, לא הספקתי לרשום".

בתצפית שנערכה במשרדי עמותה המספקת שירותי אולפן לעולים חדשים, נראו העולים משלמים סכום של 3300 ש"ח עבור קורסים וטיולים, כאשר התקבולים לא נרשמו. בביקורת הספרים שנערכה לאחר מכן, נמצא תקבול נוסף של כ- 5000 ש"ח שלא נרשם בספרי העמותה. מנהל העמותה הסביר "כספי הטיולים לא נרשמו כי הם מעוברים לספק השרות, לגבי הכסף הנוסף, הינו בחופש וכנראה פספסנו". בעמותה לניהול גני ילדים ותלמוד תורה גילו המבקרים, כי סכום כולל של כ- 61,000 ₪ שהתקבל בכרטיסי אשראי לא נרשם בספרי החשבונות. מנהל העמותה הסביר "חשבנו שאם הכסף מופקד ישר בבנק לא צריך להוציא קבלה ולרשום".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

השארת תגובה