התגובה לטרור: 700 יח"ד ליהודים ו-600 לערבים

ראש הממשלה ושר הביטחון החליטו על בניית 700 יחידות דיור ליהודים ו-600 יחידות דיור בשכונת בית צפאפא • ח"כ סמוטריץ' ל'כל הזמן': "שוב אישורים מדודים שאינם אלא לעג לרש. הפעם עם חידוש בניה גם לערבים ב'תמורה' לבניה ליהודים"

שכונת בית צפאפה
שכונת בית צפאפה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי גל הטרור הרצחני שפרץ  בימים האחרונים וגבה את חייהם של הקדושים מיכי מארק מעתניאל והילדה הלל יפה מקריית ארבע, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, מחליטים על חיזוק הבנייה ביישובים ושכונות בהם שולטת ההקפאה, מעלה אדומים, רמות, הר חומה, פסגת זאב והשכונה הערבית בית צפאפה.

על פי ההחלטה, יאושרו תכניות לבניית 700 יחידות דיור במעלה אדומים ובירושלים: 560 דירות יבנו במעלה אדומים, 140 דירות בשכונת רמות וכמאה דירות בשכונות הר חומה ופסגת זאב. אלא שמול 700 הדירות שנתניהו וליברמן אישרו ליהודים, מגיעה החלטה שלכאורה ניתנת כ'תשובת המשקל' – 600 יחידות דיור יבנו לתושבי השכונה הערבית בית צפאפה בירושלים.

ההחלטה על בניה במעלה אדומים מגיעה על רקע ביקורת חריפה מצד חברי כנסת ושרים שהתכנסו היום (ראשון) בעיר במחאה על אי בנייה בעיר. בכנס מיוחד במועצת העיר, השתתפו השרים, אורי אריאל, זאב אלקין וחיים כץ, ראשי שדולת א"י בכנסת, הח"כים יואב קיש ובצלאל סמוטריץ', וחברי הכנסת, רוברט אילטוב, מיקי לוי, אלעזר שטרן, שולי מועלם, אלי כהן ואישי ציבור נוספים. הישיבה המיוחדת התכנסה תחת הכותרת "הגיע זמן ריבונות" ובמהלכה חתמו המשתתפים על מגילת הריבונות של מעלה אדומים, בה הם מתחייבים לפעול בכל האמצעים הדמוקרטים, כדי להביא לחקיקת החוק שיחיל את הריבונות הישראלית על מעלה אדומים, גם במחיר של התנגדות בינלאומית.

בתגובה להחלטת ראש הממשלה ושר הביטחון ליברמן, אמר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ ל'כל הזמן': "שוב אישורים מדודים שאינם אלא לעג לרש. הפעם עם חידוש בניה גם לערבים ב'תמורה' לבניה ליהודים. את הבניה בירושלים וביהודה ושומרון יש לחדש באופן מלא, לא במשורה ולא רק במענה לפיגועים. אין עוד עם שמגביל את עצמו מלבנות במולדתו ההיסטורית", דברי סמוטריץ.

גם השר לענייני ירושלים, זאב אלקין, הגיב להחלטה וקרא לנתניהו לעשות היסטוריה: "מי שרוצה לדאוג לרוב יהודי בבירת ישראל לא יכול לקדם בה בנייה לאוכלוסיה הערבית בלבד. 600 יחידות הדיור עבור האוכלוסייה הערבית בבית צפפה הן בפועל החלק הערבי של שכונת גבעת המטוס העתידית. אי אפשר לאשר את הבנייה בגבעת המטוס לאוכלוסייה הערבית מבלי לקדם במקביל את הבנייה ליהודים באותה שכונה עתידית, גבעת המטוס".

השר לענייני ירושלים הוסיף, "אני קורא לראש הממשלה לאשר גם את הבנייה בשכונת גבעת המטוס ליהודים, ירושלים זקוקה לשכונה הזו וליותר מ2000 יחידות דיור באופן דחוף. שכונת גבעת המטוס היא בעלת חשיבות אסטרטגית לפיתוחה של ירושלים בדומה לשכונת הר חומה בזמנו. כמו שבקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה, בנימין נתניהו עשה היסטוריה בהקמת שכונת הר חומה בירושלים, אני קורא לו לעשות היסטוריה פעם נוספת בקדנציה הזו ולפעול באופן מיידי לקידום שכונת גבעת המטוס".

השארת תגובה