על רקע משפטו: בן אליעזר לקה באירוע מוחי

שר הביטחון לשעבר הנאשם בקבלת שוחד חש ברע במהלך טיפול דיאליזה ונבדק חשד כי לקה באירוע מוחי השבוע אמור להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בו ידונו במצבו הבריאותי בשל היעדרותו הקבועה מדיונים בענינו

פואד בן אליעזר. צילום: ויקיפדיה
פואד בן אליעזר. צילום: ויקיפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הביטחון לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר חש היום (ראשון) ברע במהלך טיפול רפואי ונבדק בחשד כי לקה באירוע מוחי.

האירוע התרחש כאשר בן אליעזר שהה במהלך טיפול דיאליזה בשל מחלת הכליות ממנה הוא סובל, כעת מאושפז בן אליעזר במחלקה הנירולוגית בבית החולים אסף הרופא ונבדק חשד כי לקה באירוע מוחי.  השבוע אמור להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בו ידונו במצבו הבריאותי של בן אליעזר בשל היעדרותו הקבועה מהדיונים במשפט בעניינו, זאת בעקבות טענות של בן אליעזר כי מצבו הרפואי מונע ממנו להתייצב בדיונים.

יצויין, כי בחודש אפריל האחרון החליט היועץ המשפטי לממשלה לדחות את בקשתו של בן אליעזר לעיכוב ההליכים הפליליים נגדו והודעה על כך נמסרה לבאי כוחו וכן לבית המשפט. "לאחר שבחן את מכלול נסיבות העניין, לרבות חומרת המעשים המיוחסים למר בן אליעזר, נסיבות ביצועם והאינטרס הציבורי בקיום ההליך, לא מצא היועץ המשפטי לממשלה כי יש במצבו הרפואי, שהיועץ המשפטי לממשלה איננו מקל בו ראש, ובנימוקים שפורטו בבקשה מטעמו כדי להצדיק את עיכוב ההליכים הפליליים במקרה זה", נמסר.

רק לפני כחודשיים כפר בן אליעזר באישומים נגדו ועורכי דינו הציגו בפני השופט המחוזי את קו ההגנה שלו "אירועים שלמים נמחקו לי מהזיכרון" ו-"זיכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו". לדבריהם החברות עם הנאשם במתן השוחד, מבוססת על ההערכה הדדית. "הוא פנה אליו כדי לקבל הלוואה על מנת לעבור דירה שתתאים לצרכיו הרפואיים". צוות הפרקליטים אף טען בפני בית המשפט, כי השר לא קיבל משכנתא מהבנק על מנת לרכוש דירה חדשה ולכן פנה לעזרה מחבריו. בנוסף טוענים עורכי דינו, כי תכנן להשיב את הכסף למלווים ולכן אין מדובר בלקיחת שוחד. השר לשעבר הכחיש בבית המשפט גם את ההאשמות לפיהן הוא הלבין הון וטען כי אכן המיר כספים, אך לא הסווה פעולה זו. על פי האישום, החזיק בן אליעזר סכומי מט"ח של למעלה משני מיליון שקלים.

השארת תגובה