מנוחה נכונה: הקץ לוונדליזם ב'הר הזיתים'

אחרי שנים של וונדליזם בבית הקברות בהר הזיתים נמצא הפתרון, הקמת גדר סביב בית הקברות • עלות שלב א' של הפרויקט מעורכת בכ-4.5 מיליוני שקלים

מנוחה נכונה: אחרי שנים רבות בהם שררה עזובה רבה בבית הקברות בהר הזיתים ופורעים ערבים ניתצו, שברו, שרפו וביזו את הקברים נמצאה הנוסחה להקמת גדר ביטחון בהר הזיתים.

יו"ר ועדת הפנים דוד אמסלם (ליכוד) סיכם הבוקר עם משרדי הדתות, ענייני ירושלים, מועצת בתי העלמין, עיריית ירושלים, המשטרה, משרד השיכון והאוצר, את הקמת הגדר להגברת מערך הביטחון בהר הזיתים. סוכם כי בשלב א', הפרויקט יצא לדרך בעלות של 4.5 מיליון שקלים בחלוקה כדלקמן: עיריית ירושלים מיליון וחצי ש"ח, 3 מיליון ש"ח משרד הדתות, המשרד לענייני ירושלים ומועצת בתי העלמין. הפרויקט יבוצע על ידי עיריית ירושלים.

ח"כ אמסלם מסר: "התגייסותם של כל הגורמים הביאה לפתרון הבעיה. לא יעלה על הדעת שאזרחי המדינה חוששים לעלות לקברי יקיריהם מפחד וחוסר יכולת להעניק להם ביטחון במקום. הגדר תצמצם באופן משמעותי את הסיכון הביטחוני ותאפשר את הגעתם של כל אלו שנבצר מהם במשך שנים להגיע למקום. סיכמנו להאיץ את ההליכים בשאיפה לסיים את העבודות לקראת חגי תשרי בשנה זו".

יצויין, כי בשנים האחרונות התנהלו במקום סיורים רבים של ח"כים ושרים, על מנת שיראו במו עיניהם את הוונדליזם והעזובה הרבה.  בסופו של דבר הובטחו תקציבים ואף הכריזו על הקמת יחידה משטרתית שתעסוק בפטרולים ואבטחת המקום, אולם בשל קשיים תקציביים עדיין האבטחה במקום לוקה בחסר. כעת נותר לראות האם הפעם ההבטחות ימומשו.

השארת תגובה