בלחץ של גפני: החברה להשבה תעביר מיליונים לניצולים

בעקבות איומים אותם השמיע גפני, כי יחוקק חוק שיפרק את החברה להשבת נכסי השואה, חתמה החברה בלשכתו של סגן השר יצחק כהן על העברת 30 מיליון ש"ח לניצולי השואה • כחלון: "אסור לנו לאפשר מריבות על גבם של הניצולים"

סגן שר האוצר חבר הכנסת יצחק כהן. צילום: הכנסת
סגן שר האוצר חבר הכנסת יצחק כהן. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המאבק תם? בתום מאבק ממושך בחברה להשבת נכסי השואה, הורה שר האוצר משה כחלון (כולנו) להעביר לניצולי השואה כ-30 מליון שקלים שעוכבו על ידי החברה להשבת נכסי השואה.

בדיון שהתקיים בלשכתו של סגן שר האוצר יצחק כהן (שס), התחייבה החברה להשבת נכסי השואה לחתום על התחייבות שתאפשר את העברת הכספים לניצולים, המצפים מזה תקופה ארוכה לתשלומים הנחוצים עבורם.

שר האוצר משה כחלון אמר במהלך החתימה, "טובת ניצולי השואה קודמת לכל. אסור לנו לאפשר מריבות על גבם של ניצולי השואה. חובתנו המוסרית לאפשר להם להזדקן בכבוד, הכספים הללו שייכים לניצולים וככאלה אנחנו צריכים להתייחס אליהם".

גם סגן השר יצחק כהן בירך על המהלך. "אני שמח שהגענו לסיכום ויש פתרון עבור ניצולי השואה. חבל שההתחייבות של החברה להשבה לא הועברה קודם לכן".

מדובר בהתפתחות של ממש, המגיעה לאחר איום אותו השמיע יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בשבוע שעבר, עת הכריז בוועדה כי אם לא תעביר החברה את התשלומים לידי הניצולים ועדת הכספים תיזום הצעת חוק לפירוק החברה. גפני כבר החל  להחתים את חברי הוועדה על הצעת החוק, מה שלבסוף מתייתר בשל החתימה בלשכת סגן השר כהן.

השארת תגובה