תיעוד: נאבקים במחבל בידיים חשופות

תיעוד מצלמות האבטחה בשוק בנתניה מביא את רגעי הדרמה והחרדה שעברו על השוק: בסרטון נראים אזרחים זורקים חפצים על המחבל עד שמגיע אזרח חמוש ויורה בו למוות • משפחתו של הפצוע מבקשת מהציבור להתפלל עבור שמואל בן שרה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תיעוד ממצלמות האבטחה בשוק בנתניה, מראה את רגעי הדרמה שעברו על השוק: בתיעוד נראים אזרחים ובעלי דוכנים בשוק מנסים להשתלט על המחבל בידיים חשופות. האזרחים זורקים כיסאות ושקיות, עד להגעת אזרח חמוש שירה במחבל.

בפיגוע שארע בשעות הערב נפצע אברך חרדי כבן 40 באורח קשה, פצועה נוספת בת 62 נפגעה באורח בינוני. הפצועים פונו לבית החולים לינאדו בעיר.

מהמשטרה נמסר: "סיכום אירוע שוק נתניה עד כאן: סמוך לשעה 19:05 הגיע גבר בן 40 תושב שוויכה-טול כרם לצומת הרחובות ששת הימים- שוהם בנתניה , דקר אזרח בפלג גופו העליון ופצע אותו באורח בינוני-קשה. החשוד המשיך בריצה לכיוון השוק, דקר אישה בפתח מספרה ופצע אותה באורח קל. החשוד המשיך בריצה לתוך השוק כאשר אזרחים שהיו במקום ניסו לעצור אותו תוך השלכת חפצים עליו. אזרח חמוש באקדח התקרב לחשוד , ירה לעברו וניטרל אותו. הפצועים הועברו לטיפול רפואי בבית החולים לניאדו ונקבע מותו של הדוקר בשטח. חקירת האירוע מתנהלת במשטרת ישראל ושב"כ".

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר מסרה, "אני מאחלת החלמה מהירה לפצועים, ומקווה שיחזרו במהרה לשגרת החיים. וגם מחזקת את ידיהם של כוחות השיטור העירוניים, כוחות הביטחון וכל מי שסייע בנטרול המחבל". פיירברג הוסיפה, "נתניה ידעה בעבר אירועים קשים, וזהו מקרה הדקירה השני בחדשיים האחרונים. זהו מעשה שפל של מחבל שכל מטרתו לפגוע בישראלים באשר הם, תוך רצון לשבש את מהלך החיים שלנו. אנו, תושבי נתניה, לא ניתן לרוצח שפל לשבש את מהלך החיים בעיר וכפי שאמרתי בעבר, את המנגינה של נתניה איש לא יצליח להפסיק".

ראשת העיר שיבחה את הפקח שחתר למגע, "פרחאן מאלק, פקח עירוני שחתר למגע עם המחבל וסייע בנטרולו: ״כל הכבוד לאזרחים ולאנשי החוק שפעלו ביד אחת להכנעת המחבל ובכך מנעו אסון גדול יותר. עיריית נתניה הקימה חפ״ק משותף עם משטרת ישראל בזירת האירוע, כאשר הנהלת העיר וצוותי הרווחה מנהלים קשר שוטף עם הפצועים ומשפחותיהם לצורך ליווי וסיוע ככל שיידרש".

הציבור נקרא להתפלל לרפואתו של שמואל בן שרה שנפצע בפיגוע.

השארת תגובה