עודה: הגינוי של ליברמן לזועבי מהווה הסתה לאלימות

יו"ר הרשימה המשותפת פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה בטענה כי הגינוי של ליברמן לדבריה של זועבי כי חיילי צה"ל רוצחים – מהווים הסתה • אתמול כתב שר הביטחון "חיילי צה״ל ימשיכו להילחם נגד מחבלות ששטות בים והן חברות כנסת"

איימן עודה
איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח חקירה נגד שר הביטחון. עודה טוען, כי הגינוי של שר הביטחון ליברמן להאשמת חיילי צה"ל כרוצחים על ידי חנין זועבי, המהווה הסתה לאלימות.

אתמול אחרי האשמות מצד זועבי, פרסם שר הביטחון בעמוד הפייסבוק שלו, "חיילי צה״ל ימשיכו להילחם נגד מחבלים בים, באוויר וביבשה – וזה כולל מחבלות ששטות בים והן חברות כנסת".

עודה טוען במכתבו ליועץ המשפטי, "הקריאה הנ"ל מהווה על פניה הסתה לאלימות, האסורה על פי חוק ונושאת עימה עונש הקבוע בחוק. קיימת חומרה מיוחדת ואף סכנה ממשית כי יהיה מי שיראה בדברים אלו כהוראות לביצוע ויפעל לפגוע בחברת הכנסת חנין בהתאם לדבריו של שר הביטחון".

יו"ר הרשימה המשותפת המשיך להאשים, "שר הביטחון ידוע באמירות מסיתות ואלימות כנגד הציבור הערבי וכנגד נבחרי הציבור הערבים. לפני הבחירות האחרונות במהלך כנס במרכז הבינתחומי הרצליה הוא צוטט כמי שענה לשאלה שהתייחסה לערבים אזרחי המדינה כי" מי שנגדנו, אין מה לעשות – צריך להרים גרזן ולהוריד לו את הראש".

הלטענתו, הסכנה באמירותיו של שר הביטחון מוחשית שכן "אמירות החוזרות ונשנות של מר ליברמן הקוראות לפעול באלימות כנגד אזרחי המדינה הערבים, הופכות לסכנה מידית ומוחשית מהרגע שמונה לשר ביטחון שעשרות אלפי חיילים שרים למרותו".

אמש נאמה חברת הכנסת חנין זועבי במליאת הכנסת ואמרה: "אני עמדתי פה לפני שש שנים, חלק מכם זוכרים את השנאה והעוינות כלפיי ותראו לאן הגענו. אני דורשת התנצלות לכל הפעילים הפוליטיים שהיו על המרמרה והתנצלות כלפיי. אני דורשת פיצויים ואני אתרום אותם למען המשט הבא. כל עוד יש מצור, צריך לארגן עוד משטים".

זועבי השמיצה: "מי שרצח צריך להתנצל, אתם  צריכים להתנצל בפני המשפחות של אלה שקראו להם טרוריסטים". בעקבות דבריה, הח"כים שהיו באולם הסתערו לעבר הדוכן וניסו להוריד את חברת הכנסת בכוח, לעומתם ח"כים מהרשימה המשותפת יצאו להגן עליה וסדרני הכנסת מנעו בגופם קטטות בין הח"כים.

השארת תגובה