פשיטה בליקווד: חוקרים פשטו על משרדים ומוסדות בעיר

עשרות שוטרים וסוכני FBI פשטו הערב על משרדים ובתים בעיירה החרדית לייקווד שבניו ג'רזי כשעל פי החשד מוסד לילדים מיוחדים ביצע הונאות נגד הביטוח הרפואי • בניגוד לשמועות הסוכנים לא פשטו על המרכז הרפואי חמ"ד

פשיטה בליקווד
פשיטה בליקווד

תבהלה בליקווד: עשרות שוטרים וסוכנים מהבולשת הפדרלית -FBI פשטו אחרי הצהריים (שעון ניו יורק) על משרדים ובתים ברחבי העיר החרדית ליקווד.

הסוכנים פשטו בין היתר על מוסד לילדים מיוחדים בעיר. לעת עתה לא ברורה מטרת הפשיטה, אך גורמים מעריכים בזהירות כי  הרשויות חושדות שהמוסד דיווח דיווחים כוזבים וביצע הונאות נגד הביטוח הרפואי.

בניגוד לשמועות, הסוכנים לא פשטו על המרכז הרפואי חמ"ד המסונף לישיבת בית מדרש גבוה – לייקווד. באתר לייקווד סקופ ראיינו גורם המקורב לחמ"ד שאמר, "שמענו על הפשיטה למוסדות חמ"ד דרך הרשתות החברתיות. זה לא נכון. לא פשטו על חמ"ד או על גוף או מוסד או אדם שקשור לחמ"ד".

הפשיטה מגיעה על רקע מספר ביקורת דומות שנעשו בחלק מהקהילות החרדיות בניו יורק, כשלפני מספר שבועות עצרו במשטרה שני עסקנים בכירים בקהילה החרדית בניו יורק השכנה, בחשד כי שיחדו שוטרים בתמורה להטבות שונות. ביניהם: הקלות בהוצאת רישיונות נשק וסידורי תנועה מיוחדים לאנשי עסקים, בהם לב לביוב.

 

 

השארת תגובה