נתניהו פנה ליועמ"ש: "בחון את הדחת זועבי"

בעקבות נאומה של חברת הכנסת חנין זועבי בו האשימה את חיילי צה"ל ברצח פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיבדוק אפשרות של הדחת זועבי מהכנסת • נתניהו: "במעשיה ובשקריה היא עברה כל גבול ואין לה מקום בכנסת"

בנימין נתניהו. צילום: דוברות הכנסת
בנימין נתניהו. צילום: דוברות הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מעוררת הפרובוקציות: ראש הממשלה פנה הערב (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבחון את הדחת חברת הכנסת חנין זועבי מהכנסת, בעקבות האשמות שהטיחה בחיילי צה"ל בנאומה במליאה.

בהודעה מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב: "שוחחתי הערב שוב עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כדי לבחון את קידום הליך הדחתה של חנין זועבי מהכנסת, במעשיה ובשקריה היא עברה כל גבול ואין לה מקום בכנסת". יש לציין, כי אין כל התבוססות משפטית להדחה שכזו.

מוקדם יותר היום נאמה חברת הכנסת על ההסכם שנחתם עם טורקיה, במהלך נאומה האשימה את חיילי צה"ל כרוצחים. "אני עמדתי פה לפני שש שנים, חלק מכם זוכרים את השנאה והעוינות כלפיי ותראו לאן הגענו. אני דורשת התנצלות לכל הפעילים הפוליטיים שהיו על המרמרה והתנצלות כלפיי. אני דורשת פיצויים ואני אתרום אותם למען המשט הבא. כל עוד יש מצור, צריך לארגן עוד משטים".

זועבי השמיצה: "מי שרצח צריך להתנצל, אתם  צריכים להתנצל בפני המשפחות של אלה שקראו להם טרוריסטים". בעקבות דבריה, הח"כים שהיו באולם הסתערו לעבר הדוכן וניסו להוריד את חברת הכנסת בכוח, לעומתם ח"כים מהרשימה המשותפת יצאו להגן עליה וסדרני הכנסת מנעו בגופם קטטות בין הח"כים.

בעקבות הנאום ביקש יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) מכל חברי הכנסת שישתפו פעולה כדי להרחיקה את מהמשכן. ביטן אמר: "אסור להשלים עם דברים כאלה, כולנו כאיש אחד צריכים לתת יד כדי להעיף אותה מכאן".  יו"ר הקואליציה  הוסיף, כי ינסה לגבש תמיכה של המפלגות לקידום הצעת חוק שתאפשר את הדחתה של ח"כ זועבי במקום חוק ההשעיה שנתקל בקשיים.

חבר הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני) פנה לוועדת האתיקה של הכנסת בדרישה שישעו את זועבי במידית. לדבריו, "הבירור חייב להסתיים בתוצאות שירתיעו את זועבי וחבריה מלהסית כנגד צה"ל והמדינה. גם לחופש הביטוי בדמוקרטיה יש גבולות".

גם ח"כ מייקל אורן (כולנו) הגיב לנאום ואמר: "דמוקרטיה מושתת על ריבונות וזו מושתת על נאמנות בסיסית. בלי אלה דמוקרטיה לא יכולה להתקיים. חברת כנסת שקוראת לחיילי צה"ל רוצחים ממשיכה לקבל משכורת מהכנסת. מישהו מטיל ספק בחיוניות של חוק ההשעיה?".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) שכמעט והיכה את זועבי לולי סדרני הכנסת מנעו זאאת ממנו, האשים את בג"ץ: "לא יכול להיות שחברת כנסת תעמוד מעל הדוכן בבית הנבחרים ותקרא לחיילי צה"ל, לילדינו ובנינו, רוצחים. בזמן הנאום ישבו עשרות קצינים וטייסים מחיל האוויר ביציע המליאה ונאלצו להאזין לדברי הבלע שלה ולהתבזות. זועבי לא ראויה לשבת בכנסת ישראל. בבחירות האחרונות יש עתיד תמכה בפסילתה בוועדת הבחירות המרכזית ולצערי בג"ץ פסק אחרת ואני מקבל בהכנעה את החלטתו. יחד עם זאת, יש לכנסת מספיק כלים לטפל בתופעה הזו ואני קורא לוועדת האתיקה של הכנסת להרחיקה לאלתר מדיוני המליאה".

תגובה אחת
  1. כל מי שתומך בזועבי לשלול זכותו לחירות עד סוף ימיו ולאשפזו איתה באשפוז כפוי כפות למיטה עד סוף ימיו ללא זכויות

השארת תגובה