מהומה במליאה: זועבי האשימה את צה"ל ברצח

בדיון על הסכם הפיוס עם טורקיה האשימה חברת הכנס חנין זועבי, "חיילי שייטת 13 שהשתלטו על המרמרה רוצחים" • בעקבות דבריה החלה מהומה בכנסת וסגן יו"ר הכנסת חמד עמאר הורה להוריד את זהבי מהדוכן

34
34
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סערה אלימה במליאה: מהומה פרצה לפני זמן קצר במליאת הכנסת, במהלך דיון על הסכם הפיוס עם טורקיה, לאחר שח"כ חנין זועבי האשימה את צה"ל ברצח.

במהלך הדיון על הסכם הפיוס, עלתה ח"כ זועבי שהשתתפה במשט המרמרה לדוכן, והחל לתקוף את חיילי צה"ל. לדבריה ההסכם מהווה "הודאה באשמה" של המדינה. 'אני עמדתי כאן לפני שש שנים. זוכרים את ההסתה, השנאה והרעש שהיו? ולאן הגענו? להתנצלות ופיצוי למשפחות של מי שקראו להם טרוריסטים. כל הח"כים שהשתתפו בהסתה נגדי צרכים להתנצל! אני אקבל את הפיצויים ואתרום אותם למען המשט הבא, כי כל עוד יש מצור על עזה צריך לארגן עוד משטים"

חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה החלו להתעמת איתה וקראו ליו"ר הישיבה ח"כ חאמד עאמר להוריד אותה מהדוכן. זועבי לא נותרה חייבת ואמרה: "מי שרצח הוא זה שצריך להתנצל. רצחתם. רצחתם".

ח"כ אורן חזן צעק לעברה: "חברים שלך רוצחים, את שותפה לטרור. את חצופה, נגמר הזמן. לא ישתמשו בדוכן הזה כדי לדבר נגד חיילי צה"ל". ח"כ מיקי לוי הגיע לדוכן וניסה להפסיק פיזית את הנאום, תוך שהוא זועק לעברה "חלאת אדם". ח"כ חיליק בר נעמד מול הדוכן וקרא לעאמר: "תפסיק את זה".

היו"ר עאמר דרש ממנה להתנצל, ומשסירבה הוריד אותה מהדוכן ואף הוציא אותה מהמליאה, כשבמקום מתפתחת תגרה בין חברי הכנסת.

גם לאחר שהוצאה לא נרגעו הרוחות, כשחברי הכנסת עולים לדוכן בזה אחר זה, ומגנים את זועבי. ח"כ דוד ביטן, אמר כי יפנה לראש הממשלה וידרוש ממנו לוותר על חוק ההשעיה ולעשות חוק מיוחד שזועבי לא תהיה בכנסת. ח"כ דודי אמסלם הצטרף לדברים, וקרא לח"כים הערבים לרסן את זועבי, "היא פוגעת בעיקר בכם", אמר.

 

‏השר אופיר אקוניס אמר: "אנו צופים בהסתה ניאו פשיסטית של אישה אחת, שכל מה שמניע אותה זה הרצון להשמיד את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. אנו גאים ומצדיעים לחיילים שלנו, וגאים בכוח שהשתלט על המרמרה שמנע את פריצת המצור על עזה. חנין זועבי נפסלה ע"י ועדת הבחירות המרכזית. החלטה הסטורית שגויה של ביהמ"ש העליון איפשרה את ההצגה הניאו פשיסטית שראינו כאן".

חיליק בר הוסיף: "חנין זועבי מחבלת בסיכויים לשלום, מחבלת בסיכויים לדו קיום אמיתי עם הערבים בישראל ומאז שעלתה על המרמרה היא מחבלת בלי קשר".

השארת תגובה