אבו מאזן: "רבנים דרשו מהממשלה להרעיל את המים"

בנאום אנטישמי ורווי שנאה מול הפרלמנט האירופי האשים יו"ר הרש"פ אבו מאזן "רבנים בישראל דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים" • אבו מאזן הביא את התקפות יעלון וברק על נתניהו כראיה לדבריו • בלשכת נתניהו מפנים אצבע מאשימה ליעלון

אבו מאזן בבריסל
אבו מאזן בבריסל

אנטישמיות מבית הרשות הפלסטינית: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, נאם היום (חמישי) בפרלמנט האירופי, והאשים את ישראל ב"רצח המוני" של הפלסטינים.

בנאום מלא שקרים והשמצות, תקף יו"ר הרשות את ישראל והאשים כי היא מרעילה את המים של הפלסטינים: "הם (ישראל -י.ד) אומרים 'הפלסטינים מסיתים, הפלסטינים מסיתים' אך רק לפני שבוע קמו מספר רבנים בישראל ופרסמו הכרזה ברורה בה הם דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים. האין זו הסתה?", פנה אבו מאזן לנוכחים בפרלמנט. "האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי של העם הפלסטיני? אנחנו נגד הסתה".

אבו מאזן המשיך, "פלסטין והעם הפלסטיני חווים רצח המוני בקנה מידה היסטורי והתקפות שאין דומות להן תחת עיניה ואוזניה שלה הקהילה הבינלאומית. ישנה נטייה מתמשכת לאלימות ולקיצוניות הולכת וגוברת מצדם של המתנחלים והצבא הישראלי, הן בפעולות במסגרת החוק והן מחוצה לו".

יו"ר הרשות אף הצדיק את הטרור, וטען "פעולות ישראל מעודדות את הטרוריסטים. היא נותנת להם את כל הסיבות לפעול. אל תאפשרו לפלסטינים ליפול לידי הקיצונים – הטרוריסטים.

אבו מאזן הביא את דברי שרי הביטחון לשעבר, משה יעלון ואהוד ברק, כראיה לדבריו האנטישמים. "גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון יחד עם אהוד ברק אמרו כי ישראל הינה מדינה פשיסטית".

בלשכתו של נתניהו הגיבו לדברים, "חמור ביותר שדברים שאמרו שרים לשעבר בחוסר אחריות ומתוך כוונה לניגוח פוליטי זול ורדיפת כותרות, הפכו כלי שרת להכפשת ישראל והוצאת דיבתה רעה בעולם. מוטב שמי שלא תורם למאמץ ההסברה של ישראל בעולם, לפחות לא יזיק".

בתגובה לדברים, נאלץ בוגי יעלון להגיב. בסטטוס שכפרסם בדף הפייסבוק שלו, כתב יעלון, "לא רק שאבו מאזן משקר כהרגלו במצח נחושה וממשיך בעלילות הדם הזדוניות שלו נגד מדינת ישראל; הוא גם מנצל שיח דמוקרטי אמיתי ובריא שקיים בחברה הישראלית (ושאינו קיים בחברה שלו), ושם בפי דברים שלא אמרתי. נאומיו, התנהלותו והתחמקויותיו של אבו מאזן ממשא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים עם ישראל גם בעת הזו, הם הוכחה נוספת לכך שפניו לא היו מעולם להסדר שיש בו הכרה בזכותנו להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי. אל לנו להשלות את עצמנו ולנהות כעיוורים אחר מקסמי שווא".

השארת תגובה