יו"ר הרשימה: "אין ילד בעולם שהוא טוב יותר מילדי פלסטין"

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה השתתף בהלווית מחמוד בדראן, נער פלסטיני בן 15 שנהרג בעקבות טעות בזיהוי על ידי כוח צה"ל • עודה: "נעשה הכל כדי שאתה תהיה הנופל האחרון"

ח"כ איימן עודה עם אביו של מחמוד
ח"כ איימן עודה עם אביו של מחמוד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

היום (חמישי) התקיימה לווית הנער מחמוד בדראן שנורה שלשום על ידי חיילי צה"ל בכביש 443. יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, אמר בלוויה: "אני מבטיח לך מחמוד, לפניך ולחיוכך, שאנחנו נמשיך להיאבק בכיבוש הארור הזה".

יו"ר הרשימה הוסיף, "נעשה הכל כדי שאתה תהיה הנופל האחרון. ילדינו הם לא הילדים הטובים ביותר בעולם אך אין ילד בעולם שהוא טוב יותר ממחמוד ומילדי פלסטין". ח״כ עודה אף פנה לאביו של מחמוד ואמר: "בדבריך אתה מבטא את ערכי האנושיות והכבוד העצמי, והם העדות לניצחון החיים של עמנו".

אין זו ההתבטאות הראשונה של ראש הרשימה בעניין, ביום שלישי לאחר האירוע, כתב ח"כ עודה: "מחמוד בדראן, בן 15, נרצח הלילה על ידי חיילי צבא הכיבוש. כל פשעו של מחמוד היה שנסע יחד עם בני דודיו לשחייה לילית לאחר ארוחת שבירת הצום. כשהתקרבו למעבר הכביש לעבר הכפר קבוצה של חיילים שעמדה על הגשר ריססה ביריות את רכב ההסעות שבו נסעו, בנס שאר בני המשפחה לא נהרגו מהירי".

עודה האשים כי אי אפשר לטעון שמדובר בטעות, "איש לא יכול לטעון פה שמדובר בטעות, ירי כזה חסר הבחנה על רכב מלא בנוסעים הוא רצח מכוון. את העמדת הפנים של התחקיר הראשוני ביצע המח"ט, שלא מזמן זוכה לאחר שירה בגבו של מוחמד אל כסבה, בן 17, ורצח אותו. הכיבוש לא רק גוזל את חירותם של הנערים הפלסטינים, הוא גם מתיר את דמם. הפשעים האלה הם הבנים הלגיטימיים של הפשע הגדול מכל שהוא הכיבוש".

כזכור, לפני יומיים, שפכו מחבלים שמן בכביש 433, זרקו אבנים ואף הציבו מחסום אבנים. במהלך האירועים, נפצעו שלושה אזרחים ישראלים באורח קל. כוח צה"ל שעבר במקום הגיב בירי לעבר שני כלי רכב שנראו נוסעים מהאזור, מהאש נהרג מחמוד בדראן ונפצעו שלושה בני אדם. לאחר הירי התברר, הרכב עליו ירו החיילים כלל לא היה מעורב בתקרית, תושבי הרכב חזרו מבילוי לילי בבריכת השחייה.

אביו של הנער, ראפת בדראן, ששימש עד לאחרונה כסגן השגריר הפלסטיני בסעודיה. כעת הוא משמש כראש אגף הזרים במשרד החוץ הפלסטיני. אמר לאחר האירוע, "אני אבא, וככל אב שכול שאיבד את בנו כואב לי. הפרידה כואבת, אך זהו חלק מהמאבק שמשלם בני העם שלנו בדרך לחירות. מחמוד לא השהיד הראשון ולא יהיה החלל האחרון".

אביו של מחמוד אף האשים את כוחות הביטחון בישראל, כי הם מתכוונים לפגוע בקבוצת גיל מסוימת. "מה שחדש כאן, זה שהכיבוש מכוון את נשקו כלפי קבוצת גיל מסוימת, בני נוער שהם העתיד של העם הפלסטיני", טען בדראן.

קרדיט צילום: הרשימה המשותפת

השארת תגובה