נתניה: ישיבה תיכונית חרדית תיפתח בעיר

ישיבה תיכונית חרדית חדשה צפויה לקום בשנה הבאה בעיר נתניה • הישיבה תקרא 'זיו אור' ותהיה מסונפת לישיבת 'נהורא' • בימים האחרונים אישרו הגורמים בעירייה את הקמת המוסד החינוכי וכעת נבדקת סוגיית המיקום של הישיבה החדשה

לכידה
לכידה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המגמה נמשכת: במהלך התקופה האחרונה צוברת יוזמת התיכונים החרדיים תאוצה. עוד ערים ועוד מוסדות מצטרפים למערך הקיים כיום ופותחים מוסדות מעין אלו המספקים השכלה ותעודות בגרויות כשהמטרה היא למצוא פתרונות לנוער מתמודד.

ממידע שהגיע לידי 'כל הזמן' עולה, כי גם בעיר נתניה צפויה להיפתח מסגרת שכזו בשנת הלימודים הבאה. הישיבה שתפתח תהיה הסניף רביעי של ישיבת 'נהורא' בראשותו של הרב אברהם יצחק גרינבויים. הישיבה – התיכון החרדי החדש, תקרא 'זיו אור' ותהווה מסגרת עבור נערים עבורם לא מתאימה מסגרת ישיבתית רגילה, עם זאת מעוניינים במסגרת בעלת ערך תורני שאינה מתפשרת בנושאים הרוחניים.

בתקופה האחרונה התנהלה פגישה מכרעת בנושא עם ראש העיר מריים פיירברג וד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר והממונה על תיק החינוך בעיר. בפגישה אושרה הקמת המוסד החדש ובמהלך הפגישה הביעו ראשת העיר וסגניתה תמיכה מוחלטת בישיבה באופן והודיעו כי יעניקו סיוע ככל שידרש. כעת, נערכים ניסיונות איתור למציאת השטח המתאים להקמת הישיבה

למרות שמדובר בישיבה שנועדה לסייע למי שלא מתאימה לו המסגרת הרגילה, הנציגים החרדים לא רואים זאת בעין יפה ואף הכשילו במקרים מסוימים יוזמות דומות.  בשיחה עם 'כל הזמן' מבהיר אחד מיוזמי התיכון החרדי בעיר, לא יתקבלו תלמידים שמתאימים לישיבה רגילה. "אם יבואו כאלו שמתאימים למסגרת ישיבתית רגילה והגיעו כאלו הם לא יתקבלו לתיכון שלנו. מי שמתאים לישיבה מקומו אינו כאן" אומר אותו גורם. לדבריו, "הישיבה התיכונית נועדה לטפל באותם אלו שאחרי תקופה עלולים לפרוק עול בגלל חוסר התאמה אך עם זאת לא נתפשר על קוצו של יוד".

כאמור, מדובר בתהליך שהולך ומתרחב לאחרונה. לדברי גורמי חינוך, הצורך ההולך ומתרחב בישיבות ותיכונים מהסוג הזה, נוצר בעקבות הגידול במספרם של הציבור החרדי כשאיתו גם גדלה כמות התלמידים להם לא מתאימה מסגרת ישיבתית רגילה.

השארת תגובה