המו"מ עם אבו מאזן • בן ארי ליועמ"ש: לחקור את הרצוג

בעקבות הדיווחים על המו"מ החשאי שניהל הרצוג עם אבו מאזן ערב הבחירות, דורש מיכאל בן ארי מהיועמ"ש לממשלה לפתוח בחקירה נגד הרצוג • לטענתו הוא עבר על החוק הקובע כי מי שפועל להעברת שטח מריבונות המדינה לריבונות חוץ דינו מיתה או מאסר עולם

יצחק בוזי הרצוג, צילום ישראל ברדוגו
יצחק בוזי הרצוג, צילום ישראל ברדוגו

המו"מ של הרצוג: לאחר שבתחילת השבוע נחשף כי יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, ניהל לפני הבחירות משא ומתן חשאי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, פנה ד"ר מיכאל בן ארי, יו"ר תנועת עוצמה יהודית ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יפתח בחקירה נגד הרצוג ומקורביו, בטענה כי הם עברו על החוק.

במכתבו כתב בן ארי: "ביממה האחרונה התפרסם, כי מספר אנשים בהנהגתם של חה"כ יצחק הרצוג מר אפרים סנה ואחרים, ניהלו מו"מ עם אבו מאזן. במסגרת השיחות זממו מר הרצוג וחבורתו למסור שטחי מולדת לאויב, ובהם שטחים בירושלים, עליהם חלה ריבונות של מדינת ישראל. במעשה זה, ניהלו הרצוג ומקרוביו מו"מ עם ישות זרה, על מסירת חבלי מולדת והקמת מדינה על שטח של מדינת ישראל, דבר האסור לפי חוק העונשין הקובע כי מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו כדי להביא לכך, דינו מיתה או מאסר עולם".

בן ארי מוסיף כי: "אין להקל ראש, ולפטור את הזוממים בטענה שעשו את אשר עשו, מתוך 'תום לב', או כחלק מ'פעילות פוליטית' שהרי הפעולות נעשו בהסתר, ללא סמכות ולא מדובר במצע פוליטי המוצע לציבור באופן לגיטימי, אלא בפעולות ממשיות. התעלמות מהעבריינות הבוגדנית הזאת, תהפוך את החוק האמור, לאות מתה בספר החוקים של מדינת ישראל ותעודד מעשה בגידה דומים".

ד"ר בן ארי אמר היום: "ראינו את יעילות היועמ"ש וגופי החקירה בעבר הקרוב כאשר נחקרו ונעצרו פעילי ימין שהגו רעיונות להקמת 'מלכות ישראל', יש לצפות כי כאן כאשר מדובר במקרים חמורים הרבה יותר ובמעשים ממשיים המסייעים לאויבנו נראה את יעילות היועמ"ש לפחות באותו קנה מידה. בדיוק למקרים כאלה התכוון המחוקק ויש להחיל את החוק על מנת להפסיק את הפגיעה במדינה", הוסיף.

השארת תגובה