סקר חדש: יעלון יזכה ב-10 מנדטים וירסק את המחנ"צ

סקר חדש שמתפרסם היום ונערך בקרב 500 משתתפים קובע: אילו הבחירות היו נערכות כיום המחנה הציוני היה מתרסק, הליכוד יורד, לפיד מזנק, יעלון עם עשרה מנדטים והחרדים שומרים על כוחם • רק 9% סבורים שיעלון ראוי לראשות הממשלה

סקר הערוץ הראשון: החרדים לא נפגעים מריצת יעלון לעומת מפלגת המחנה הציוני שמתרסקת
סקר הערוץ הראשון: החרדים לא נפגעים מריצת יעלון לעומת מפלגת המחנה הציוני שמתרסקת

סקר מפתיע פורסם הערב במהדורת מבט של הערוץ הראשון, בסקר נבדקה מפת המנדטים אילו היו נערכות כיום בחירות בהם היה מתמודד גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון כראש מפלגה חדשה. מנתוני הסקר נראה כי ראש ממשלה הוא לא יהיה וכי אם תוקם מפלגה חדשה בראשות בוגי יעלון, היא תזכה ב-10 מנדטים אך מי שמשלם את המחיר זה מפלגת המחנה הציוני שעומדת בפני השבר הגדול בתולדותיה והיא מיתדרדרת לנתון חד ספרתי של 9 מנדטים, וממוקמת במקום השישי אחרי מפלגתו של יעלון, אם תוקם.

הסקר שנערך אמש על ידי חברת TNS, בראשות סטלה קריוף בקרב 500 נשאלים שמייצגים את כלל האוכלוסייה בישראל קובע כי אילו הבחירות היו נערכות כיום מפלגת הליכוד הייתה יורדת ל- 22 מנדטים, יש עתיד מזנקת ל-20, הבית היהודי עם 13, הרשימה המשותפת גם כן עם 13 מנדטים בדומה למצבה הפוליטי כיום ולאחריה מפלגתו של יעלון עם 10 שיכולים אולי לשמח אותו אך לא להביא אותו לראשות הממשלה. לאחר מכן המחנה הציוני עם כאמור 9 מנדטים ומפלגת ישראל ביתנו של שר הביטחון ליברמן אף היא עם 9, על פי הסקר מפלגת כולנו לה כיום 10 חברים יורדת לשישה מנדטים ומרצ נשארת עם חמישה.

במפלגות החרדיות נרשמת ירידה של מנדט למפלגת ש"ס מ-7 לשישה מנדטים ולעומת זאת יהדות התורה עולה במנדט לשבעה מושבים.

עוד נבדק בסקר שאלת זהות המועמד המתאים לראשות הממשלה, שם נתניהו מוביל בפער ניכר עם 23%, יאיר לפיד עם 15%, משה יעלון עם 9% בלבד, גדעון סער – 6%, גבי אשכנזי – 5%, יצחק הרצוג – 5%, אהוד ברק – 4%, ו-33% טרם החליטו.

בשאלת מי מתאים לעמוד בראש הליכוד נתניהו ויעלון זוכים לתוצאה זהה של 27% כל אחד ואילו גדעון סער משתרך מאחוריהם עם 20 אחוזים ואילו 26% סבורים כי אף לא אחד מהם מתאים.

מעמדו של יעלון בסוגיית ההתאמה לראשות הממשלה ולכך שזוכה בעשרה מנדטים בלבד זוכה ככה"נ לתוצאה זו לאחר ש72% מהציבור לא מרוצים מתפקוד הממשלה בגל הטרור בו יעלון שימש כשחקן מרכזי לעומת 23% בלבד שמרוצים ו-5% שאינם יודעים.

השארת תגובה