כחלון נגד נתניהו: "אין סיבה להתערב בעניינים פנימיים בארה"ב"

שר האוצר כחלון יוצא נגד נתניהו בסוגיית הסיוע הביטחוני של ארה"ב ואומר כי הסכום אותו היא מציעה הוא מספיק לצרכי הביטחון • כחלון אף דחה את המתקפה על העברת המיליונים להתיישבות

משה כחלון
משה כחלון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר משה כחלון תוקף היום את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בסוגיית גובה הסיוע הביטחוני שארה"ב מעבירה לישראל, ואומר כי ניתן להסתפק בהצעה הנוכחית של ארה"ב, זאת בניגוד לדעת נתניהו שדורש תוספת תקציבית.

בפתח ישיבת סיעת כולנו אמר כחלון: "אין שום סיבה שנבצע מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארה"ב. בשבוע שעבר אמרתי לראש הממשלה ולשר הביטחון ואני אומר להם גם היום – לאמץ את ההצעה ולשים סוף לסאגה הזאת עוד בקדנציה של הממשלה הנוכחית".

"אני מכיר את המספרים. ההסכם הוא הסכם חיובי. תמיד יש מה לשפר ותמיד אפשר לקבל עוד. ההצעה היא הצעה טובה. מערכת הביטחון יכולה בהחלט להסתדר עם ההצעה הנוכחית. ארצות הברית היא שותפה אסטרטגית הכי חשובה שלנו, חברת אמת, וכך צריך להתייחס אליה. אישור תוכנית הסיוע האמריקנית יחד עם התקציב הרב-שנתי שאישרנו לראשונה זה שנים יתנו לצה"ל יתרון אסטרטגי משמעותי ויאפשרו לו להיות מוכן לכל תרחיש, או לפי דברי הרמטכ"ל – יאפשרו לצבא להתרכז הענייני הצבא והביטחון וישחרר אותם מהעיסוק להשיג תקציבים".

כחלון דחה את המתקפה משמאל על העברת 82 מיליון שקל להתיישבות ואמר: "גם אתמול אחרי ישיבת הממשלה לא חדלו המתקפות והניסיונות להמשיך לשסע את העם באמצעות שיסוי סקטור בסקטור: חילונים-חרדים, ערבים-יהודים, תושבי יהודה ושומרון מול תושבים בתוך הקו הירוק. מה שהטריד את התוקפים זה בעיקר התקציבים שהעברנו ליהודה ושומרון, למטרות ביטחון. צריכים לזכור שיהודה ושומרון זה אזור שסובל מפיגועים, אני לא רוצה לומר יותר מכל מקום בארץ אבל לפחות כמו כל החלקים בארץ.

"ביהודה ושומרון גרים מאות אלפי אנשים שמשלמים מיסים, קמים בבוקר לעבודה, הולכים לצבא, מתגייסים למילואים, ובעינינו הם אזרחים שווים. ההורים שלנו, ההורים שלי הגיעו מלוב וההורים של יואב מפולין, ההורים של רחל עזריה מארצות הברית, ממרוקן, הגיעו לכאן אחרי 2000 שנה לבנות מדינה וכשהגיעו לכאן בסוכנות לא אמרו להם: הבאנו אתכם לפה כדי לריב. אמרו להם: הבאנו אתכם לפה כדי לבנות חברה למופת.

"כשר אוצר וכראש מפלגת כולנו, אנחנו עיוורי צבעים. אזרח ערבי, בדואי, יהודי, מתנחל או גר במרכז הארץ הם עבורנו אזרחים שווים, וכשאנחנו נותנים תקציבים לחרדים, והיום הבשורה שגמרנו את התכנית חיסכון לכל הילדים, להתיישבות, למגזר הערבי, לבדואי, לדרוזי – לכולם. אין איפה ואיפה. כל אזרחי ישראל שווים. גם אם יש אוכלוסיה שלא כל כך אהודה בארץ אבל מגיע לה את הכסף – אנחנו נעביר את זה אליה. גם אם נותקף וגם אם זה לא ימצא חן בעיני סקטור כזה או אחר", דברי כחלון.

השארת תגובה