חברות כח אדם הונו את רשויות המס בהיקף מיליוני שקלים

על פי החשד, גורמים בתחום חברות כוח אדם חברו לבתי עסק למתן שירותי מטבע ויצרו מנגנון של דיווחים כוזבים, המרת כספים והפקת חשבוניות כוזבות בהיקף של למעלה מ-200 מיליון ש"ח • אחת מהחברות למתן שירותי מטבע הנחשדת בפרשה נסחרת בבורסה

אזיקים
אזיקים

חקירה משולבת של משטרת ישראל, רשות המיסים והביטוח הלאומי, חשפה הונאה בהיקף של למעלה מ-200 מיליון שקלים. על פי החשד, חברו מספר גורמים העוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס.

במסגרת חקירה משולבת שמנהל צוות חקירה משותף של יחידה ארצית של משטרת ישראל, רשות המסים, הביטוח הלאומי ומינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה והתעשייה, עצרו הבוקר (שני) הכוחות 19 חשודים ועיכבו מספר בני אדם נוספים לחקירה. החשודים נעצרו בגין חשד לביצוע שורת עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כח אדם. במסגרת הפעילות הבוקר, ערכו השוטרים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, חומרים רלוונטיים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

על פי החשד, חברות כוח אדם, חברו לבתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, אחד מהם אף נסחר בבורסה כחברה ציבורית ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות , הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, זאת על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה, הרגולטור בתחום שירותי כח אדם. על פי החשד, היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון ש״ח.

בשל העובדה כי אחד מנותני שירותי המטבע שעל פי החשד מעורב בפרשה הינו חברה ציבורית, עודכנו כנדרש גורמי הרשות לניירות ערך.

החקירה מנוהלת בצוות חקירה משותף המורכב מיחידה ארצית של משטרת ישראל, חקירות מכס ומע״מ ת״א ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, יח״א שלוחת מרכז בביטוח הלאומי, יחידת המודיעין של מינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. החקירה מלווה מראשיתה על ידי המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים במע״מ רשות המסים.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הוו, עבירות על חוק המע״מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים ובהתאם להתפתחות החקירה יובאו החשודים לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם בהמשך.

עם פרסום המעצרים, הופסק בבורסה המסחר במניית חברת ניכיון הצ'קים SR אקורד, שבשליטת עדי צים, לשעבר מבעלי רשת המזון כמעט חינם. בהודעה שפרסמה החברה נמסר, "החל משעות הבוקר נערכים חיפושים במשרדי החברה ובמשרדים של חברות הקשורות לבעל השליטה במסגרת חקירה כלכלית לרבות, בעניין הלבנת הון על ידי המשטרה ורשויות המס. למיטב ידיעת החברה, בעל השליטה בחברה ודירקטור בה, עדי צים, מצוי בחקירה. נכון למועד דיווח מיידי זה אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבותיה. החברה תמשיך ותעדכן בהתאם להוראות הדין".

השארת תגובה