התחזתה לחולה וסחטה מקשיש 250 אלף שקל

המשטרה עצרה גבר ושתי נשים ערבים, בחשד כי יצרו קשר עם קשישים עריריים וסיפרו כי אחת הנשים חולה וצריכה כסף לטיפולים • כך הוציאו מקשיש 250 אלף שקל • במשטרה מחפשים קורבנות נוספים

מעצר
מעצר

המשטרה עצרה 3 חשודים , גבר ושתי נשים, החשודים כי עשקו קשישים עריריים וקיבלו מהם מאות אלפי שקלים במזומן במשך מספר חודשים במרמה.

ראשיתה של החקירה בתלונה שהתקבלה במפלג ההונאה במשטרת ירושלים, מקשיש יהודי שדיווח כי לפני מספר חודשים יצרו אתו קשר החשודים, והציגו בפניו מצג שווא לפיו אחת מהנשים סיפרה לקשיש כי היא חולה ועליה לעבור טיפולים בחו"ל וצריכה כסף לכך. הקשיש, שחמל על מצבה של האישה, החל להעביר לה דרך החשוד מעטפות עם סכומי כסף מזומן, שהיו מיועדים לטיפולים רפואיים עבורה. הכסף הועבר אליהם מדי כמה שבועות, וכשלא יכל לשלם לה יותר, הפעילו החשודים עליו לחץ מה שהוביל את הקשיש לקחת הלוואות מגורמים שונים, מה שהוביל להרעה במצבו הרפואי של הקשיש ואשפוזו. הסכום הכולל שהועבר מהקשיש אליהם מוערך בכ- 250,000 ₪.

כאמור נעצרו 3 חשודים, גבר ערבי כבן 35 תושב מזרח ירושלים ועוד שתי נשים בשנות ה-30 תושבות העיר, אשר קשרו עצמם למיוחס להם.

במסגרת החקירה דיווחה אחת הנשים כי החשוד היכה ותקף אותה בעבר.

החשודים נחקרו בחשד לביצוע עבירות סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה ועושק, ואילו החשוד נחקר גם בגין אלימות בין בני זוג. מעצרו של החשוד הוארך ומחר צפויה הפרקליטות להאריך מעצרו עם הצהרת תובע ואילו הנשים שוחררו בתנאים ע"י בית משפט.

במשטרה מציינים כי החקירה נמשכת בדגש לאיתור קורבנות נוספים, אשר לפי החשד נפגעו באותה השיטה מהחשודים והמשטרה פועלת לאיתורם.

ראש מפלג הונאה של משטרת ירושלים מסר: "מדובר בחקירה רגישה ומורכבת שהובילה למעצר חשודים אשר פעלו במרמה, ניצלו קשישים עריריים ועשקו מהם מאות אלפי שקלים. המשטרה תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למצות את החקירה ולהעמידם לדין".

השארת תגובה