ההסכם הקואליציוני: הממשלה אישרה 80 מיליון לישיבות

לאחר מאבק ממושך בין יו"ר וועדת הכספים משה גפני לשר האוצר משה כחלון, אישרה הממשלה העברת 80 מיליון שקלים לתקציב הישיבות • בכך הושלמה החזרת תקציבי הישיבות כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני

משה גפני. צילום: הכנסת
משה גפני. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משה vs משה, הקרב הוכרע? הבוקר (א') אישרה הממשלה העברת 80 מיליון שקלים מתקציב המדינה לישיבות. בכך למעשה, יחצה תקציב עולם הישיבות את רף מיליארד השקלים.

בעקבות מאבק עיקש בין משרד האוצר ושר האוצר משה כחלון (כולנו), ליו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), אישרה הממשלה את יישום ההסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד. במסגרת הסעיף שיושם, הועברו 80 מיליוני שקלים לתקציב עולם התורה.

קודם לאישור הממשלה, התנהל מאבק עיקש בין גפני לכחלון. המאבק,כלל כיפופי ידיים ודחיית הצעות ובקשות של משרד האוצר בוועדת הכספים, ויו"ר הוועדה חבר הכנסת גפני התנהל כמעין אופוזיציה. גם ניסיון של החלפת יו"ר הוועדה בח"כ מכולנו וקידומו של גפני לשר הכלכלה, נשלל על ידי גפני.

בסופו של דבר, אחרי קרב ארוך הסכים משרד האוצר לממש את ההסכם הקואליציוני, ולהעביר את 80 מיליוני השקלים לתקציב הישיבות. כאמור, הבוקר אישרה הממשלה בישיבתה השבועית את ההחלטה ובכך תמה הסאגה שכללה היעלבויות ומשברים מיותרים בקואליציה.

השארת תגובה