סמוטריץ': "אסטרטגיית השמאל סכסוך החברה הישראלית"

הבוקר (א') אישרה הממשלה העברת תקציב מיוחד בסך 70 מיליון שקלים ליהודה ושומרון • בתגובה לתקציב אמר ח"כ איציק שמולי, "הפריפריה זועקת נגד האפליה, והממשלה מעבירה את הכסף להתנחלויות • ח"כ סמוטריץ' הגיב, "לא סובל את אסטרטגיית השנאה של השמאל"

ח"כ בצלאל סמוטריץ
ח"כ בצלאל סמוטריץ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בתגובה לתקציב להתנחלויות, האשמות הדדיות בכנסת: הממשלה אישרה היום (א') העברת 70 מיליוני שקלים, ליהודה ושומרון. ההצעה אותה יזם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ, מיטיבה גם עם ישובים חרדים בהם ביתר עלית.

מטרת ההצעה, הקצאת מיליוני שקלים לטובת שיפור הכבישים, תקציב רווחה, טיפול נוער בסיכון, שיפוי רשויות בגין הוצאות ביטחון חריגות, שיפור תאורה בכבישים וכן כעשרה מיליון שקלים לטובת שיפור התיירות והקמת מלון ביו"ש.

עוד קודם אישורה, עוררה ההצעה זעם רב בקרב השמאל. חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני), תקף בחריפות את סמוטריץ' והאשים אותו בניצול גל הטרור לטובת גחמות אישיות: "חבל שסמוטריץ׳ מנצל את גל הטרור לטובת צרכים פוליטיים ולהעברת תקציבים עודפים להתנחלויות. לא ראיתי שהוא רץ לממשלה כדי לדרוש עוד כסף עבור תקציבי הביטחון והרווחה של ערי הפריפריה שהתרחשו בהן פיגועים. אין דבר ציני יותר מהגדלת התקציב לחקלאות ותיירות בשטחים בגלל פיגועים שמתרחשים בלב המדינה. הפריפריה זועקת כנגד האפליה וצועדת לירושלים במחאה על הקיפוח והממשלה מעבירה את הכסף להתנחלויות. הגיע הזמן שגם התושבים שם יבינו שבישראל לא יורד גשם ביוני, והממשלה פשוט יורקת על הדרישות שלהם".

גם ח"כ סתיו שפיר, חברתו לסיעה של שמולי, הגחבה דברים ברוח דומה: "ממשלה הזויה, במקום לטפח את הנגב והגליל ולשקם את התיירות שנפגעה בגלל המצב הביטחוני, היא מתנדבת לבנות לתיירים מרפסת עם נוף למפעל ההתנחלויות שפוגע בביטחון ישראל ובזהותה היהודית והדמוקרטית. כל שקל מהכסף הזה היה צריך לעבור לפיתוח תיירות בעוטף עזה ובישובי הדרום, שעדיין מנסים להחזיק את הראש מעל המים מאז צוק איתן, ושזכו לחבילת פיצויים מצומקת למרות שהם שומרים על קו הגבול שלנו ונמצאים מעל עשור תחת אש".

שפיר הוסיפה, "מתביישת בשביל השרים והחכים בקואליציה שמדברים פעם אחר פעם בשם הפריפריה, אך כשמגיע רגע ההחלטה הם גוזלים את התקציבים של הפריפריה כדי לדאוג רק לחברים שלהם".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', שכאמור יזם את ההצעה, לא נותר חייב והשיב אש. "כל עוד השמאל בונה את האסטרטגיה שלו על זרימת שנאה וניסיון לסכסך את החלקים בחברה הישראלית אלו באלו, אין לו שום סיכוי להנהיג את המדינה! שפיר ושמולי תוקפים את הסיוע ליו"ש ומנסים לסכסך את מתיישבי יו"ש עם מתיישבי עוטף עזה והפריפריה, הדובר של הרצוג כותב עלילות דם ואושרת קוטלר מחפשת מתנחלים שפויים. העם בישראל מאוחד, מבין שאין סתירה בין דם לדם ושיישובי יו"ש זכאים למרכזי חוסן בדיוק כמו ישובי עוטף עזה. העם בישראל הוא מאמין ואופטימי והוא לא סובל את אסטרטגיית השנאה של השמאל".

השארת תגובה