רשות המסים בעקבות משכירי דירות

ברשות המסים התחילו לעקוב אחרי משכרי דירות שלא מדווחים על הכנסותיהם • חוקרי היחידה לניהול ספרים אספו מידע על משכירים מאתרי אינטרנט וממשרדי תיווך • רשות המסים, "בשנה הקרובה יושם דגש מיוחד על ביקורת בענף"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משכירים דירה ולא מדווחים עליה? ברשות המסים מחפשים אתכם: בביקורת שערכה רשות המסים עולה, כי 27% מבעלי הדירות באזור המרכז והשרון העלימו מסים בהיקף של עשרות אלפי שקלים כל אחד.

רשות המסים דיווחה, כי אנשי היחידה לניהול ספרים אספו מידע לגבי הדירות מאתרי השכרת דירות וממשרדי תיווך. כ-50 בעלי דירות, המשכירים את דירותיהם לטווח קצר וארוך באזור המרכז והשרון, זומנו לביקורת בשבוע שעבר.

ביחידה לניהול ספרים ברשות הודיעו, כי ביקורת נוספת צפויה להתקיים בסוף החודש, אליה יוזמנו כ-60 בעלי דירות נוספים. ברשות מספרים, כי בשנה הקרובה יושם דגש מיוחד על ביקורת בענף. הביקורת תתרכז תחילה באזור המרכז ומשם תתרחב לשאר אזורי הארץ.

בין בעלי הדירות שנמצאו חייבים בדיווח מס, נמצא בעל דירה מבת-ים שלא דיווח על הכנסה שנתית בסך של כ-160 אלף שקל. כמו כן, בעלים של שתי דירות בתל אביב המשכיר אותן במחיר של 12.5 אלף שקל לחודש לא דיווח אף הוא על הכנסותיו, ובעלים של 5 קראוונים המושכרים באחד מיישובי השרון, תמורת 2,300 שקל לקראוון לחודש, לא דיווח על הכנסותיו אלו.

השארת תגובה