"כנס הרצליה הפך לפריימריז של מפלגת המתוסכלים"

שרי הביטחון לשעבר אהוד ברק ומשה יעלון נאמו בכנס הרצליה והצליחו להרגיז את הליכוד • אחרי דיבורים על 'מדיניות מוטעית' ואיומים 'להדיח את הממשלה' ו'להחליף את ההנהגה' בליכוד מגיבים: הקריאה להפיל ממשלה כמו הקריאה להחליף את העם

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)
ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)

משיבים אש: אחרי שראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשים  אותו בהפלת הממשלה, בליכוד לא שותקים.

"מסתבר שכנס הרצליה הפך הערב לפריימריז של מפלגת המתוסכלים בקרב על עמדת המושיע של השמאל", אמרו בליכוד והוסיפו: "מי שמצאו עצמם מחוץ למערכת הפוליטית מתייצבים הערב מאחורי כל מיקרופון שנפתח בפניהם ובנאומים חוצבי להבות אומרים בדיוק את ההפך ממה שאמרו כשכיהנו בתפקידם – העיקר לקבל איזו כותרת בתקשורת ולהישאר בתודעה הציבורית".

בליכוד המשיכו והמטירו אש לעבר שני שרי הביטחון לשעבר ואמרו: "מוזר מאוד שאותם דוברים לא אמרו את הדברים הללו כשכיהנו בתפקידם. תמוה מאד ששניהם שיבחו את ראש הממשלה והביעו בו אמון מלא כאשר ישבו בכיסא השר. אידאולוגיה לא משתנה לפי הפוזיציה – אבל זאת לא אידאולוגיה, זאת כיסאולוגיה"

בליכוד אף התייחסו לקריאתו של אהוד ברק לממשלה, להתנער מהדרך בה נוהגת כיום שאם לא כן ידיחו את נתניהו באמצעות מחאה עממית:"הקריאה לקום מהכורסאות ולהפיל ממשלה נבחרת שנה אחרי שהעם אמר את דברו בצורה ברורה מזכירה את הקריאה ״להחליף את העם״ ומוכיחה ששום דבר לא השתנה זה לא הביטחון ולא הכלכלה ולא החברה. השמאל פשוט לא מוכן לקבל את העובדה שהליכוד בשלטון. לצורך כך כל האמצעים כשרים, לרבות פגיעה באינטרסים הביטחוניים של ישראל. הממשלה בישראל לא נחטפה, היא נבחרה על ידי העם. מוזר שדווקא אותם אנשים שרוממות הדמוקרטיה בגרונם לא מבינים זאת".

גם שר החקלאות אורי אריאל, תקף בחריפות את דבריו של אהוד ברק ואמר: "אהוד ברק מסרב להכיר בדמוקרטיה הישראלית ובבחירת אזרחי ישראל בממשלה לאומית" לדבריו,"מדינת ישראל עוד לא החלימה מתקופת שלטונו הקצרה אך הכושלת של ברק והנה הוא מאיים בהחלפת השלטון הדבר דומה לפירומן שהצית אש גדולה ועכשיו מחלק עצות כיצד לכבותה". השר אריאל הוסיף ואמר, "אם מה שמניע את אהוד ברק זו הדאגה לעתיד מדינת ישראל, ולא רדיפה אחר כותרות בעיתונים, מדוע לא התמודד בבחירות עם חבריו למפלגת עצמאות".

תגובה אחת
  1. רק יעלון לרוה"מ
    בטחון זה רציני לכן רק יעלון להנהגה עם בטחון !
    רק יעלון עם יושרה, ומקצועיות מהשורה הראשונה !

השארת תגובה