ארונו בא: הרב דוד קדושים נפטר בפריז

אחר הצהריים נפטר בפריז מנהל בית הספר היהודי של ג'רבה הרב דוד קדושים • הרב קדושים ניהל את בית הספר במשך 65 שנה •אחד מתלמידיו הספידו "הרב סלל לנו את הדרך לארץ ישראל וללמוד את שפתה. כל העיר מזדעזעת ומצטערת על פטירתו"

הרב דוד קדושים
הרב דוד קדושים

ברוך דיין האמת: היום (ה') אחר הצהריים נפטר בפריז הרב דוד קדושים זצ"ל.  ארונו יובא לישראל במוצאי שבת והלוויתו תתקיים ביום ראשון.

הרב דוד קדושים זצ"ל ניהל משנת תש"י את בית הספר "תורה וחינוך" בג'רבה. למרות היותו מנהל בית הספר, הקפיד הרב ללמד בעצמו את התלמידים את שיעורי העברית והדקדוק.

אחד מהתלמידים שהרב כל כך חיבב, כתב אחרי פטירתו: "מה שאני כותב, בעצם להצליח לכתוב בשפת אבותינו, שפת הקודש, עברית יהודית, זה בזכותו של האדם שתמיד הערכנו כולנו. תמיד מזכירים את השם שלו בחשיבות, תמיד היה מיוחד, הוא שלימד עברית,ד״קדו״ק (ד׳וד ק׳דושים )והיסטוריה. הוא שהיה עושה לנו עונג שבת לרוב. את כל החיים הקדיש למעננו. הרב ויתר על ילדיו שהיו בארץ בגללינו. כי הרגיש אותנו ילדיו, ללא הבדל בין בנים לבנות, את כולם רצה ללמד, ואת כולם רצה שיהיו מורים לדור שאחריהם, התנהג כמו אב לבנו".

"חבל על דאבדין ולא משתכחין. כל העיר מרכינה ראש ומתאבלת על פטירתו הכואבת. הרב סבל הרבה בחייו, אבל עזר לנו הרבה. הרב היה מנהיג של מופת, ניהל את בית הספר כאילו זה בית שלו. הרב ניהל בכל כוחו עד סוף ימיו, ולעולמים יישאר על שמו, ושמו יישאר לנצח חרוט בלבבות של כולנו, לא רק בלב גם בשפתינו. כל מילה בלשון הקודש שאנחנו אומרים היא בזכותו! תמיד רצינו להודות לו, חבל שזה רק בכתיבה והוא עוד לא איתנו בחיים, אבל בליבנו הוא תמיד חי, כי אורו לא יכבה בקרבינו. את הדרך שסלל לכולנו באהבה לארץ ישראל וללמוד את שפתה. כל העיר מזדעזעת ומצטערת על פטירתו. ויבכו אותו כל בית ישראל, מורה , מנהל , מנהיג ואב לכולנו. יהי רצון שתהיה נשמתו בצרור החיים , ואמר כל העם אמן".

השארת תגובה