נתניהו משיב ליעלון, לפני ארבעה חודשים דיברת אחרת

ראש הממשלה משיב לדברי יעלון שאיראן לא מהווה איום קיומי, "ביטחון זה עניין רציני, אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההפך הגמור כשאתה בחוץ הכל ניגוחים הפוליטיים"

ראש הממשלה עולה להתקפה: שעות ספורות אחרי ששר הביטחון לשעבר משה יעלון, יצא נגד מדיניות הממשלה במהלך כנס הרצליה וטען כי לישראל אין כיום איום קיומי, עונה ראש הממשלה ליעלון, "ביטחון זה עניין רציני. אי אפשר לומר בכנס במינכן לפני ארבעה חודשים שאיראן היא איום קיומי לישראל והיום בכנס בהרצליה לומר שאיראן היא לא איום קיומי לישראל".

נתניהו הוסיף, "אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההפך הגמור כשאתה בחוץ, ולכן לא צריך לייחס חשיבות לכל הניגוחים הפוליטיים הללו".

לדברי נתניהו, "מנהיגות אמיתית לא מתכחשת לאיומים, היא רואה אותם נכוחה והיא נערכת לטפל בהם וזה בדיוק מה שנמשיך לעשות ברצינות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחון ישראל".

כזכור, מוקדם יותר נאם יעלון בכנס הרצלייה שם התבטא נגד מדיניות הממשלה ואמר: "אני יכול לומר היום באופן נחרץ כי בעת הזו ובעתיד הנראה לעין אין איום קיומי על מדינת ישראל מן הראוי שההנהגה במדינת ישראל תחדל מלהפחיד את האזרחים, תפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו עומדים מול שואה שנייה. טרם הגענו אל המנוחה והנחלה. במזרח התיכון אין לדעת מה יוליד יום ומי יחליט לנסות ולאתגר אותנו. אירועי השבוע החולף אף מוכיחים שהמלחמה בטרור והג'יהד האיסלאמי היא מלחמה חובקת עולם".

יעלון אף הבהיר כי בכוונתו להתמודד על הנהגת המדינה, "בהודעתי ביום ההתפטרות הבהרתי שאשוב לחיים הציבוריים. על כוונתי להתמודד על ההנהגה בישראל בבחירות הבאות. אם יש משהו המדיר שינה מעיניי וגורם לי להיות חרד לעתידה של ישראל, אלו לא משאיות הנשק שעושות דרכן מלבנון, אם יש משהו המדיר שינה מעיני אלו הם הסדקים הנפערים בחברה הישראלית, הכרסום השיטתי בחיים" דברי יעלון שהוסיף ואמר: "דומה כי בתקופה האחרונה נשברים שיאים של כיעור, ציניות ואופורטוניזם. אסור לנו לוותר, להרים ידיים או לומר לעצמנו שמישהו אחר יטפל בזה. לכן אני מתכוון להציג חלופה להנהגה הנוכחית כי אין לנו ארץ אחרת".

השארת תגובה