איציק כהן נגד גפני: "העימותים מול כחלון גורמים נזק"

הבוקר אישרה הממשלה העברת 80 מיליון ש"ח לישיבות, כשבר בשבוע שעבר ההישג נרשם על שם גפני, אלא שהערב תוקף סגן שר האוצר איציק כהן: "מדובר בסך הכל בטעות של אחד הנציגים בניסוח ההסכם הקואליציוני, העימותים מול כחלון מיותרים לחלוטין וגורמים רק נזק"

סגן שר האוצר חבר הכנסת יצחק כהן. צילום: הכנסת
סגן שר האוצר חבר הכנסת יצחק כהן. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר (א') אישרה הממשלה העברת 80 מיליון שקלים מתקציב המדינה לישיבות, וזאת אחרי מאבק עיקש בין משרד האוצר ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני. כעת מתברר, לא כל הנציגים החרדים שותפים לצהלות השמחה.

סגן שר האוצר, חבר הכנסת יצחק כהן (מש"ס) תוקף הערב בחריפות את חבר הכנסת גפני, ואף משמיט את שמו ומתייחס אליו בתור "נציג". בראיון לאבי מימרן ברדיו קול חי, אמר איציק כהן, "מדובר בסך הכל בטעות של אחד הנציגים בניסוח ההסכם הקואליציוני". כהן הוסיף להאשים, "כל העימותים מול כחלון מיותרים לחלוטין וגורמים רק נזק, אני וליצמן עבדנו קשה לתקן את הטעות של אותו נציג".

כזכור, קודם לאישור הממשלה, התנהל מאבק עיקש בין גפני לכחלון. המאבק,כלל כיפופי ידיים ודחיית הצעות ובקשות של משרד האוצר בוועדת הכספים. גם ניסיון של החלפת גפני בח"כ מכולנו וקידומו של גפני לתפקיד שר הכלכלה, נשלל על ידי גפני.

בסופו של דבר, הסכים משרד האוצר לממש את ההסכם הקואליציוני, ולהעביר את 80 מיליוני השקלים לתקציב הישיבות. והבוקר אישרה הממשלה בישיבתה השבועית את ההחלטה. בכך תמה הסאגה שכללה היעלבויות ומשברים מיותרים בקואליציה.

השארת תגובה