פרקליטי הרב מצגר: "אין במעשיו עבירה פלילית"

דרמה במשפטו של הרב הראשי לשעבר הרב מצגר: פרקליטי הרב טוענים כי המעשים המיוחסים בכתב האישום לא עולים לכדי עבירה פלילית • עורכי הדין: "סיפורי בדים וחצאי דמיונות הפכו בלהיטות הפרקליטות, לבטון יצוק בכתב האישום"

הרב יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר
הרב יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דרמה במשפטו של הרב הראשי לשעבר הרב יונה מצגר: פרקליטיו של הרב מצגר, עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד, הגישו היום טענות מקדמיות לבית המשפט, בהן הם טוענים כי המעשים המיוחסים בכתב האישום לרב מצגר, לא עולים כדי עבירה פלילית.

פרקליטיו של הרב מצגר טוענים, כי בניגוד לעמדת הפרקליטות, העובדות שפורטו בכתב האישום נגדו, אינן מהוות עבירה פלילית הלכה למעשה, אף אם העובדות שפורסמו נכונות.

"לא היה שוחד, לא היה הפרת אמונים, לא נעשה שימוש לרעה בסמכויות", טוענים הפרקליטים. "שנתיים מנהלים חקירה חשאית בינלאומית, עם האזנות סתר ותרגילי חקירה. זה לא תמוה שבזמן הכי קריטי, הרב מצגר אפילו פעם אחת לא נשמע מנצל את הסמכויות כדי לקבל שוחד?", שואלים עורכי הדין.

עורכי הדין הוסיפו: "מכרו לנו סיפורי אימה על שוחד במליונים. אבל בסוף מתברר, כי למרות שהרב בתפקידו כרב הראשי לישראל עמד מדי יום בצמתי קבלת החלטות השוות עשרות מליוני שקלים לבעלי עניין, לא הצליחו להביא אפילו דוגמא אחת לקבלת שוחד או הפרת אמונים במסגרת הסמכויות שהוקנו לו מתוקף תפקידו".

לדבריהם מדובר ברדיפה ובלהיטות של הפרקליטות להעמיד את הרב מצגר לדין למרות שאין בכך כל ממש, "להיטות הפרקליטות להעמיד את הרב מצגר לדין הביאה למצב שבו לראשונה מיוחסת עבירת השוחד לפעולות שאין להם ולו דבר עם שוחד". עורכי הדין תקפו את החלטת הפרקליטות שלא לחקור את אילי ההון שהעניקו לכאורה, לפי כתב האישום, את כספי השוחד ולברר את גרסתם לגבי המניעים שהביאו אותם להעביר את הכספים לכאורה.

עוד כתבו הפרקליטים: "בהמשך ניחשף לעוד דוגמאות לא מעטות, לפיהם סיפורי בדים וחצאי דמיונות הפכו בלהיטות הפרקליטות, לבטון יצוק בכתב האישום. הציבור עתיד להיחשף לאופן שבו במהלך של להיטות נעשו פעולות לא הגיוניות שהובילו לכתב אישום מעוות שאין בו כדי להאשים את הרב בעבירות החמורות המיוחסות לו".

השארת תגובה