ועדת האתיקה: האיסור על עליית ח"כים להר ימשיך

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה להשאיר את האיסור על עליית חברי כנסת להר הבית, עם זאת בועדה מבהירים נתכנס בקרוב בכפוף להערכות מצב • בשבוע שעבר ניסו ח"כים מהרשימה המשותפת לעלות להר, ח"כ עבד אל-חכים לא זוהה והצליח לעלות להר

הר הבית צילום שלמה מור
הר הבית צילום שלמה מור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

וועדת האתיקה התכנסה לדון, באיסור שהטילה לפני כשבעה חודשים על חברי הכנסת יהודים וערבים לעלות להר הבית.

ועדת האתיקה של הכנסת התכנסה היום (ג'), לאור בקשתם של חברי כנסת מהסיעה המשותפת- להתיר להם לעלות לשטח ההר לרגל חג הרמדאן. בוועדה ציינו, כי לאור הרגיעה היחסית המשטרה שוקלת לאפשר לקראת סוף חודש הרמדאן עלייה של חברי כנסת תחת מגבלות מסוימות. "המשטרה שוקלת לאפשר לחברי הכנסת הערבים להיכנס להר הבית, ושבוע לאחר מכן, במידה והמצב הביטחוני יאפשר, תתיר המשטרה עליית ח"כים יהודים להר הבית.

לאחר הערכת מצב שניתנה ע"י מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, החליטו בוועדה שלעת עתה האיסור ישאר על כנו. עם זאת, הוועדה הודיעה כי היא תתכנס לדיון מחודש בנושא, במידה והמשטרה וגורמי הביטחון ישנו את עמדתם.

היום פרסם כתב הערוץ הראשון, דניאל אופיר, כי ביום רביעי בשבוע שעבר, ניסו שלושה חברי כנסת מהסיעה הערבית המשותפת לעלות להר. השלושה, חברי הכנסת מסעוד גנאים, טלב אבו עראר ועבד אל חכים חאג' יחיא. מסעוד גנאים ואבו עראר, נבלמו בעת ניסיון הכניסה לאחר שזוהו על ידי כוחות המשטרה. לעומתם, חבר הכנסת עבד אל-חכים, לא זוהה והצליח לעלות ולהתפלל בהר.

השארת תגובה