עימות סוער: "המתפ"ש מנהל מדיניות משלו ללא הדרג הנבחר"

עימות סוער התקיים היום בין ח"כ לשעבר אורית סטרוק לח"כ חיליק בר, בדיון על הבניה ביו"ש •​ סטרוק האשימה את מתאם הפעולות בשטחים כי הוא "מתנהל כמו מדינה בתוך מדינה" •​ בתגובה אמר ח"כ בר: "את מאשימה את הצבא בחתירה וזה מסוכן מאוד"

חבר הכנסת חיליק בר
חבר הכנסת חיליק בר

דיון מיוחד התקיים היום בוועדת משנה של וועדת חוץ וביטחון, בנושא הבניה הבלתי חוקית הפלשתינית בראשות חבר הכנסת מוטי יוגב.

במהלך הדיון התפתח עימות חריף בין חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק (הבית היהודי) לח״כ חיליק בר (המחנה הציוני). סטרוק תקפה את המינהל האזרחי ומתאם הפעולות בשטחים והאשימה אותם במדיניות עצמאית שונה ממדיניות הממשלה בישראל: ״מתאם הפעולות בשטחים ויועמ"ש איו"ש מנהלים מדיניות מעשית ומשפטית משלהם ללא קשר למדיניות הרשמית של הדרג המדיני הנבחר. המתפ״ש  מתנהל כמו מדינה בתוך מדינה״, אמרה.

בר תקף אותה וקרא: ״את מאשימה את הצבא בחתירה. זה לא מקובל וזה מסוכן מאוד. הדברים שלך חמורים מאוד״. סטרוק בתגובה לא הכחישה את הדברים ״אני אכן מאשימה ואני מסכימה איתך שהדברים חמורים״.

בתגובה לאירוע הגיב חבר הכנסת בר בחריפות וכתב בקבוצת 'המטבחון' בה הוא חבר יחד עם עוד חברי כנסת ועיתונאים: "חברת הכנסת לשעבר סטרוק האשימה בגלוי ובבוטות את צה״ל באופן כללי ואת תא״ל פולי מרדכי בחתירה תחת מדיניות הממשלה, ובקידום אג'נדה אישית ושמאלנית לדבריה תוך התעלמות מהדרג המדיני ופעילות בניגוד למדיניותו. האשמה קשה, מיותרת ובעיקר מסוכנת". בר הוסיף ואמר: "עצובה העובדה שחכ״ל סטרוק לא מבינה כי הבעיה היא בהעדר מדיניות בדרג המדיני ועוד יותר עצוב ומטריד כי ח״כל סטרוק ממשיכה בספורט הלאומי החדש והמסוכן של הימין הקיצוני של חבטות בצה״ל ובקציניו הבכירים.

במקום לבוא בטענות לדרג המדיני הקופא והמשותק שפועל בתבוסתנות. סטרוק חצתה עוד גבול מסוכן של חבטות כנגד צהל וקציניו הבכירים",  דברי בר.

השארת תגובה