בתום בחירות פנימיות: חזן הודח מתפקיד סגן יו"ר הכנסת

לאחר בחירות חשאיות נבחרה ח"כ נאוה בוקר לתפקיד סגנית יו"ר הכנסת ואילו ח"כ חזן הודח חזן בחר לתקוף את יו"ר הכנסת "יו"ר הכנסת מרשה לעצמו עקב גחמות אישיות ומלחמות אגו, להלך אימים על רוה"מ, אני המבוגר האחראי מבין שנינו"

אורן חזן. צילום: פייסבוק
אורן חזן. צילום: פייסבוק

בתום מתח בסיעת הליכוד, התקיימו היום (ב') בחירות חשאיות בהם התקבלה ההחלטה: אורן חזן יודח מתפקידו כסגן יו"ר הכנסת.

בתום הצבעה שנערכה אחר הצהרים, הכריעה סיעת הליכוד כי חברת הכנסת נאוה בוקר תשמש כסגנית יו"ר הכנסת, ולא חבר הכנסת אורן חזן שזכה בתשעה קולות בלבד.

כזכור, לפני מספר שבועות התקבלה החלטה בוועדת הכנסת, להאריך את כהונתו של חבר הכנסת אורן חזן כסגן יו"ר הכנסת בשנה נוספת מטעם הליכוד יחד עם חברת הכנסת נאווה בוקר. אולם עם כניסת ישראל ביתנו לממשלה, נאלצו בליכוד לוותר על אחד מתפקידי סגן יו"ר הכנסת ובדיון חשאי הוחלט לבטל את כהונת השניים עד לבחירות בסיעה.

היום כאמור, התקיימו הבחירות החשאיות, בסופם נבחרה חברת הכנסת בוקר במקומו של חזן. בוקר נבחרה ברוב של 16 חברי כנסת מול 9. תוצאה שבסביבתה של בוקר הגדירו, כ'ניצחון סוחף'

מיד עם בחירתה, אמרה בוקר, "צר לי שנאלצתי להיגרר להתמודדות זו כשההכרעה בה הייתה ידועה מראש. כהונתי הייתה ידועה ומוסכמת בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו עוד בתחילת הקדנציה. לא ברורה ההתרחשות והרעש שליוו את  ההתמודדות. הצבעה והתמודדות על תפקיד נעשו פעמים רבות בעבר גם בסיעות אחרות והדבר נהוג ומקובל בדמוקרטיה".

בוקר הוסיפה ואמרה, "אני מודה לראש הממשלה על התמיכה גם אם נבצר ממנו להגיע, ליו"ר הכנסת חה"כ יולי אדלשטיין, ליו"ר הקואליציה חה"כ דוד ביתן על ניהול הליך הוגן וראוי, וכן לשאר חברי לסיעה על האמון שנתנו בי."

בצד המפסיד של הבחירות הללו, הגיבו כצפוי בזעם נגד יו"ר הכנסת אדלשטיין. חבר הכנסת אורן חזן אמר: "התוצאה נקבעה מראש. מטרת ההצבעה הייתה לפתור את  המשבר בין רוה"מ ויו"ר הכנסת ולהסיר את החרם שהטיל יולי על הממשלה, בעקבות המינוי שלי לקדנציה נוספת כסגן יו"ר הכנסת בשבוע שעבר".

חזן הוסיף לתקוף, "הסיעה כבר בחרה בי לקדנציה של שנה נוספת כסגן יו"ר הכנסת. היא נאלצה לבטל באופן תמוה את ההחלטה שלה, לאחר שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין איים על רה"מ כי אם אני אהיה סגן יו"ר הכנסת, ביבי יכול לשכוח משיתוף פעולה אתו ועם כנסת ישראל. משמעות הדבר היא השבתת פעילות החקיקה. לכן לא הייתה למעשה לחברי הכנסת מהליכוד שום אפשרות אחרת למנוע את המשבר ואת החרם שהטיל יולי על רה"מ, אלא בקיום של בחירות כביכול בסיעה שיסירו את חרב האיום וימנעו  את המשבר בין יו"ר הכנסת לראש הממשלה". חזן המשיך: "תמוה בעיני כי יו"ר הכנסת מרשה לעצמו עקב גחמות אישיות ומלחמות אגו, להלך אימים על רוה"מ ועל חברי הכנסת מסיעת הליכוד ולשבש את פעילותה החשובה של הסיעה בכנסת ושל ראש הממשלה בכלל. במשך למעלה משנה התנדבתי להיות המבוגר האחראי מבין שנינו, (יולי ואני) זאת בעקבות בקשות חוזרות ונשנות מרה"מ. אולם אין ספק כי מדובר בתופעה חסרת אחריות וחסרת תקדים. אין לי ספק כי בוחרי הליכוד ונבחריו יידעו לבוא עם אדלשטיין חשבון בקלפי".

כעת נותר לראות כיצד ינהג חזן והאם יפר את המשמעת הסיעתית, זאת לאחר צירוף ישראל ביתנו לממשלה, דבר שנוטל את כח האיום של חבר הכנסת חזן עת מנתה הממשלה 61 חברי כנסת בלבד. יצויין כי חזן ששימש בתפקיד כשנה לא ניהל מעולם ישיבת מליאה אך זכה להטבות בשכר והשתתף בישיבות נשיאות הכנסת זכויות שישללו ממנו כעת.

השארת תגובה