נתניהו חושף בזירת הפיגוע: "תפסנו את הסייען"

בדברים שנשא הערב ראש הממשלה במתחם שרונה, חשף כי הסייען שסייע לשני המחבלים נתפס בידי כוחות הביטחון • ראש הממשלה גינה את צהלות השמחה ברשות: "זה רק מזכיר לנו מול מי ומה אנחנו עומדים. אנחנו ננצח"

נתניהו  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

הפיגוע במתחם שרונה בת"א: הערב (יום ה') יממה לאחר פיגוע הירי, הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיור במתחם. במהלך הסיור נשא נתניהו דברים ואף חשף "תפסנו את הסייען".

בפתח דבריו, ביקש נתניהו לשלוח תנחומים למשפחות הפצועים, "במקום הזה אתמול נרצחו ארבעה ישראלים תמימים חפים מפשע, אנחנו אבלים את מותם. אני יודע אישית איזו טלטלה כבירה עוברת  על המשפחות שלהם. ליבנו איתם ואנחנו מייחלים להחלמת הפצועים. העם הזה חזק. הם לא יכריעו אותנו. אני רואה מסביבי ששגרת החיים חוזרת וטוב שכך".

נתניהו חשף כי הסייען שסייע לשני המחבלים נתפס, "היום כינסתי את הקבינט החלטנו על שורה של צעדים תקיפים. כיתרנו את יטא, תפסנו את האיש ששיתף פעולה עם המרצחים, שללנו היתרי עבודה ממאות בני החמולה, שללנו גם את הקלות הרמדאן. עיבינו כוחות בקו התפר וגם כאן בתל אביב, והחלטנו על נקיטת עוד שורת צעדים שלא אפרט כאן".

ראש הממשלה תקף את החגיגות ברשות לרגל הפיגוע, "שמעתי בהערכה את הגינויים החריפים החד משמעיים מהבירות המובילות בעולם. לא שמעתי גינוי כזה מהרשות הפלסטינית. לעומת זאת, שמעתי את צהלות השמחה בעזה ובחלקים אחרים של החברה הפלסטינית ביהודה ושומרון. זה רק מזכיר לנו מול מי ומה אנחנו עומדים. אנחנו ננצח".

אבו מאזן הוציא הודעה מוקדמת יותר היום, בה נכתב, "הנשיאות הדגישה בעבר, כי אינה מקבלת פעולה נגד אזרחים מכל צד". ההודעה המתחמקת, בה לא הוזכר האירוע בתל אביב כלל, עוררה זעם רב בישראל, וכאמור גונתה בהמשך ע"י נתניהו.

מוקדם יותר היום פורסם, כי בקבינט הוחלט להקים וועדה לבחון את עניין החזרת גופות מחבלים לבני משפחותיהם. למרות זאת, שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן, ביטל את הוראת השר הקודם יעלון והנחה את כוחות צה"ל שלא להשיב גופות מחבלים למשפחותיהם, לפחות עד שהוועדה תסתיים עבודתה.

חברת הכנסת שלי יחמוביץ (המחנ"צ) תקפה את החלטת ליברמן, שלא להחזיר גופות מחבלים. יחמוביץ אמרה, "ההחלטה הזו אין לה קשר למאמץ לסיכול פיגועים. עד היום המדיניות של מערכת הביטחון להשיב גופות, היא לא כי מתחשק לנו, אלא כי התקבלה החלטה מושכלת שהחזרת הגופות אינה תורמת דבר וחצי דבר, אלא מעודדת חטיפת גופות. להחלטה הזו יש אלמנט של נקם לא של מאבק בטרור".

כמו כן, בקבינט הוחלט להעביר את התקציב לסגירת הפרצות בגדר ההפרדה באזור תרקומיא עד מיתר. העבודות בשטח יחלו ב-28 ביוני. עד אז, יימשך עיבוי הכוחות בשטח.

השארת תגובה