גפני סירב להתמנות לשר הכלכלה

חבר הכנסת משה גפני סירב להצעת שר האוצר, להתמנות לשר הכלכלה בתמורה לתפקיד יו"ר וועידת הכספים שיועבר לכולנו • הצעת כחלון הגיעה על רקע רצונו לבטל את נוהל השקיפות החדש של גפני בוועידת הכספים

משה גפני. צילום: הכנסת
משה גפני. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר משה גפני? שר האוצר משה כחלון, הציע ליו"ר וועדת הכספים את תפקיד שר הכלכלה, זאת בתמורה לתפקיד יו"ר הוועדה שיעבור לכולנו.

על פי דיווחים שונים, לפני כשבועיים שלח שר האוצר את מקורבו שי באב"ד, מי שמכהן בתפקיד מנכ"ל האוצר, לפגישה דחופה עם יו"ר וועדת הכספים, משה גפני בביתו בבני ברק. בפגישה הוצעה לגפני משרת שר הכלכלה בתמורה לתפקיד יו"ר וועדת הכספים. הסיבה לבקשה, היחסים בין יו"ר וועדת הכספים לאמיר לוי, ראש אגף התקציבים. היחסים העכורים בין השנים תוקעים העברות תקציביות בהיקף של כ-14 מיליארד ש"ח.

הסיבה ליחסים העכורים בין גפני ללוי, היא הנוהל החדש שגפני מנהיג בוועידת הכספים. על פי הנוהל החדש, האוצר נדרש לנמק כל בקשה להעברה תקציבית  בטרם אישורה. גפני דורש מפקידי האוצר שיגיעו לוועדה ויסברו לחברי הוועדה את הנימוקים והסיבות לדרישה, ויענו על שאלות חברי הוועדה. באוצר מתנגדים לדרישה, בטענה כי המידע נמצא באתר האינטרנט של המשרד. התוצאה של הסכסוך, העברות תקציביות בהיקף של מליארדי שקלים טרם אושרו.

כחלון, ניסה לפתור את הבעיה על ידי הזזת גפני מתפקיד יו"ר הוועידה והצבת ח"כ מכולנו בראש הוועידה. בתמורה לוויתורו של גפני על התפקיד, הוצע לו תפקיד שר הכלכלה. כאמור גפני סירב לבקשה. גפני מבין שתפקיד יו"ר הוועידה והאפשרות של עצירת העברות כספים בין משרדי ממשלה, מעניקה לו כוח שהוא יכול לנצלו למען עשייה לציבור החרדי.

בטקס שהתקיים השבוע, בו הוענק לגפני פרס ה'פרלמנטר המצטיין' של מושב החורף מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה,אמר חברו לסיעה, אורי מקלב "הוא כל כך נאמן לתפקיד הפרלמנטר, שאף סירב אפילו לתפקיד שר שהוצע לו”.

תגובה אחת
  1. לא יעזור, גפני יודע טוב טוב מה הוא עושה.
    תותחחחח

השארת תגובה