קניה: הפסקת חשמל בגלל קוף

קוף חדר לשטח תחנת הכוח גיטארו שבקניה טיפס על הגג ונפל על אחד השנאים בתחנה, הנפילה גרמה לתגובת שרשרת והתחנה הפסיקה לעבוד • התוצאה: הפסקת חשמל בכל רחבי קניה למשך שעות ארוכות

Saimiri_sciureus-1_
Saimiri_sciureus-1_

בגלל שובבות של קוף: אמש (ג') התמודדו תושבי קניה עם הפסקת חשמל כללית ברחבי המדינה, היום הודיעה חברת החשמל הקנייתית, "הפסקת החשמל בגלל קוף שחדר לשטח התחנה".

בהודעת חברת 'קנ-ג'ן', חברת החשמל הגדולה ביותר בקניה, נכתב, "בשעות הצהריים של יום שלישי הצליח קוף לחדור לשטח תחנת הכוח גיטארו. הקוף טיפס על הגג ובשלב מסוים נפל על אחד השנאים במקום".החברה הסבירה, "נפילת הקוף על השנאי, גרמה לו להפסיק לעבוד, ונוצרה תגובת שרשרת שגרמה גם למכונות אחרות בתחנת הכוח להפסיק לפעול".

הפסקת פעילות תחנת הכוח גיטארו, בעקבות נפילת הקוף על השנאי, גרמה להפסקת חשמל בכל רחבי קניה. רק לאחר כמה שעות של עבודה, חזרה רשת החשמל לפעול ולספק לתושבים חשמל.

חברת החשמל הקנייתית הוסיפה, כי מתקני החברה בכל רחבי המדינה מאובטחים על ידי גדרות חשמליות. הגדרות נועדו להרחיק חיות בר מהמתקנים. החברה מסרה, "אנו מצטערים על התקרית הנקודתית הזו ובוחנים כעת דרכים להגביר את האבטחה סביב כל מתקני החברה".

תגובה אחת
  1. כנראה קוף של דעא"ש.

השארת תגובה