רגע לפני: 'התעוררות' תתמוך בגרש"מ עמאר

דרמה בבחירות לרבנות ירושלים: לאחר אינספור שמועות והשערות הודיעה סיעת 'התעוררות' על תמיכתה בגרש"מ עמאר לתפקיד רבה הספרדי של העיר ■ המשמעות: בחירתו הכמעט וודאית של הגרש"מ לתפקיד ■ 'התעוררות': "אנחנו נאלצים לבחור בחירה אסטרטגית, נקווה שפעם הבאה הכוח הערכי יגדל"

הגרש"מ עמאר על ציונו של מרן הגר"ע יוסף
הגרש"מ עמאר על ציונו של מרן הגר"ע יוסף

עם הגעתה של הישורת האחרונה בבחירות לרבנות ירושלים, מודיעה סיעת 'התעוררות' על תמיכתה בגרש"מ עמאר לתפקיד רבה הספרדי של ירושלים, וזאת לאחר שסיכוייו של הרב חיים אמסלם נמוכים ביחס למתמודדים האחרים. בכך למעשה אפשר להכתיר את הגרש"מ, בתואר רבה הספרדי מירושלים עקב התמיכה הפומבית הרחבה לה זוכה.

בהודעתם פירטו 'התעוררות' את סיבת ההחלטה, והצהירו כי פעלו רבות לבחירתו של הרב חיים אמסלם, שלדעתם הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד הרב הראשי הספרדי בירושלים. וכהגדרתם "איש של יהדות מתונה, המוכן להתמודדות עם אתגרי השחיתות בממסד הרבני, ומוכן להסתכלות רחבה ולא מגזרית".

אך דא עקא, מכיוון שלא הייתה תמיכה ממשית בקרב הציונות במועמדותו וההבנה שבאה בעקבותיה כי הם 'מהמרים על הסוס המפסיד'. גרמה להם להפסיק את תמיכתם בו. "לצערנו", אומרים ב'התעוררות'. "השותפים במחנה הציוני שהיו אמורים להצטרף לתמיכה כזו, בחרו שלא לתמוך ברב אמסלם, בעינינו מטעמים לא ערכיים. אנחנו מצרים על כך מאוד".

"אנחנו אנשים חולמים, אנשים עם אמת ערכית, אבל גם מחוברים לקרקע ולמציאות. לאור היעדר שותפות מנציגי ציבור שהציבור שבחר בהם מצפה מהם אחרת, אנחנו נאלצים לבחור בחירה אסטרטגית, כדי למנוע את הסכנה של בחירתו של הרב אליהו, מועמד שעלול לסכן את היציבות בירושלים ואת החיים המשותפים בעיר".

לאור זאת כאמור הוחלט להצביע לרב עמאר אם כי מביעים הסתייגות מבחירתו ומייחלים לשינוי המצב. "נמשיך לפעול ולחולל שינויים עם או בלי הממסד הרבני, נמשיך לפעול בניקיון כפיים ובאומץ, נקווה שהכוח הערכי יגדל, כדי שפעם הבאה ירושלים באמת תבחר את מי שראוי ונכון להיבחר".

השארת תגובה