ראה"מ נתניהו ייצא לרוסיה; ייפגש עם פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא היום לרוסיה בראש משלחת שתציין 25 שנה לכינון הקשרים הדיפלומטיים בין ירושלים ומוסקבה וייפגש עם הנשיא ולדימיר פוטין • הפגישה תתמקד בנעשה בסוריה, בנוסף, ייחתם הסכם פנסיות בין רוסיה לישראל

נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לעמ
נתניהו ופוטין, צילום עמוס בן גרשום לעמ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא היום לרוסיה בראש משלחת שתציין 25 שנה לכינון הקשרים הדיפלומטיים בין ירושלים ומוסקבה וייפגש עם הנשיא ולדימיר פוטין.

הפגישה תתמקד בנעשה בסוריה, ויידונו בה שיתוף הפעולה הביטחוני והכלכלי בין המדינות. חלק חשוב יוקדש לסוגיות המדיניות, שבהן האפשרות שפוטין יירתם למהלך מדיני אזורי.

על פי גורמים דיפלומטיים: "ישנה אפשרות שנתניהו ופוטין ירצו להציב מהלך כנגד יוזמת הוועידה הבינלאומית של צרפת".

במהלך הביקור ייחתם הסכם פנסיות בין רוסיה לישראל. מטרת ההסכם היא תיקון עוול היסטורי שנגרם ליוצאי חבר המדינות שעלו לישראל עד שנת 1992 ואיבדו את זכאותם לפנסיה מרוסיה. על ההסכם יחתמו השר אלקין ושר התעסוקה והרווחה של רוסיה, מקסים טופילין, והוא ייכנס לתוקפו לאחר אשרור בערכאות רוסיות, תוך שאיפה שהתשלומים יחלו כבר בשנת 2017.

בהמשך יבקרו בני הזוג נתניהו במוזיאון השריון במוסקבה שבו נמצא הטנק הישראלי מקרב סולטן יעקב. הטנק יוחזר לישראל בעקבות בקשתו של נתניהו במהלך ביקורו האחרון במוסקבה.

אל נתניהו יתלוו רעייתו שרה, השר לענייני ירושלים זאב אלקין, ושר החקלאות אורי אריאל. צירופו של אריאל ולא שר החינוך נפתלי בנט, עשוי להעמיק את המשבר בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי. ברקע נמשכים ניסיונותיו של נתניהו לצרף לקואליציה את המחנה הציוני, מה שצפוי לפגוע במעמדה של הבית היהודי, אם תישאר בקואליציה במקרה שהמחנה הציוני תצטרף.

השארת תגובה