"הלילה אתה מת": איומים ברצח על איש שח"ר • האזינו

עליית מדרגה: אתמול קיבל איש החינוך אלי אדלר העוסק בגיוס נוער נושר שיחת נאצה ואיומים ברצח • בשיחה נשמע צעיר קיצוני מקלל: "אתה והילדים שלך תשרפו באש. שימותו במיתות משונות" • האזינו לשיחה המלאה

חיילים חרדים. צילום: שחר אטל
חיילים חרדים. צילום: שחר אטל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ממשיכים בהטרדות: קיצונים, המזוהים עם המתנגדים אפילו להתייצבות בלשכות הגיוס לצורך דיחוי, כדעתם של רוב ככל גדולי הדור, ממשיכים להטריד ולאיים על אנשי חינוך העוסקים בגיוס נוער נושר לצה"ל.

אמש בשעת לילה, קיבל המחנך אלי אדלר, העוסק בגיוס נוער נושר לצה"ל, שיחת טלפון מלאת הטרדות ואף איומים ברצח.

שיחת הטלפון נפתחה באיום: "אדלר היום בשעה 2 בלילה אנחנו מתחת לבית שלך". אדלר ניסה לשמור על קור רוחו ולהישאר ענייני, ואף ניסה לשוחח עם המאיים המטריד בדברי תורה, אך הלה עבר לאיומים מזעזעים.

 

המטלפן האלמוני המשיך: "אלי אתה יודע שיש עליך הרבה שמועות שאתה גייס וסוחב בחורים לצבא זה נכון?" אדלר השיב:  "כן. מי מפיץ את השמועות האלה?"

הלה ענה, אולי בניסיון להסתיר את זהותו, "הפלג הירושלמי הרשעים האלה אתה מכיר אותם".כשאדלר שאל "מי אתה?" המשיך הלה להתחמק, "אני לא שייך אליהם ראיתי את השם שלך בחוברת הציידים והתקשרתי לשאול אם זה נכון".

אדלר ניסה להסיט את השיחה ולדבר עם המטריד דברי תורה, "באיזה מסכת אתם אוחזים עכשיו?" "עירובין" השיב והמשיך,"אתה רוצה להתחיל ללמוד עכשיו?" ואדלר ענה לו "כן. זה יותר מעניין". אך האלמוני התעקש להמשיך באיומים.

שאדלר שאל את המשמיץ "מי הרב שלך?", השיב הצעיר, "הרב שטינמן הרב שלי", והמשיך: "הרב שטינמן אוחז שמי שרוצה להרוס את עולם התורה צריך להתקשר אליו בטלפון". ובתגובה לשאלתו של אדלר "אתה יכול להביא לי מכתב מהרב שטיינמן המורה על הוראה כזו?" החל המטריד לקלל ולאיים ברצח, "אתה זבל מסריח חמור, היום בלילה אתה מת! תלך למשטרה אלף פעמים, זה לא יעזור לך. אתה מוסר, ומוסר צריך לשחוט אותו".

המאיים לא הסתפק בזה, ואף קילל את ילדיו של אדלר "אתה והילדים שלך תשרפו באש. שימותו במיתות משונות".

בשיחה עם אתר "כל הזמן" אמר הרב אדלר, "זה לא עולם התורה ואלה לא בני תורה. זה עולם האלימות, גסות הרוח, הבריונות, והכפיה. מה כל זה קשור לתורה?".

תגובה אחת
  1. זה עולם התורה של היום מה לעשות אדלר לא להיות תמים אבל תמשיך בעבודה הטובה שלך

השארת תגובה